Większość z nas posiada komputery, a w nich jakąś kartę graficzną. To dzięki niej możemy grać w wymagające gry czy oglądać filmy w dobrej jakości. Cała otoczka wizualna to właśnie jej wielkie dzieło. Obecnie trudno sobie wyobrazić komputer bez takiego sprzętu. Jednak wielu ludzi ma komputer, ale nie zdaje sobie sprawy co tam naprawdę w środku niego siedzi.

Jednak czasami warto sięgnąć po takie informacje. Może nam być to przydatne, wtedy kiedy chcemy kupić jakąś nową grę, która jest bardzo wymagająca pod względem graficznym i zastanawiamy się, czy nasz komputer da radę ją uruchomić i działać sprawnie bez problemów. Nie jest problemem, dowiedzieć się jakie wymagania ma dana gra. Zwykle albo zobaczymy wypisane je na pudełku z grą, albo będziemy mogli wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło składające się z nazwy gry oraz z dopiskiem “wymagania”. W taki sposób łatwo i szybko można dowiedzieć się jakiego sprzętu potrzebujemy, aby zagrać płynnie w dany tytuł.

Jednak jeśli nie wiemy jaki sprzęt mamy to jest to problemem, który warto rozwiązać. Jak sprawdzić kartę graficzną, którą mamy w komputerze? Można tego dokonać na wiele różnych sposobów. Na początek najlepiej będzie sprawdzić nasz komputer odpowiednim oprogramowaniem. Możemy zainstalować i uruchomić na naszym komputerze program, który zeskanuje nasz sprzęt i poda nam dokładną specyfikację naszego sprzętu. Innym wyjściem w celu sprawdzenia tego, czy ruszy nam dany tytuł jest zainstalowanie programu, który sprawdzi nasz sprzęt, ale także i da nam informację, czy dany tytuł ruszy nam na naszym sprzęcie. Niektóre bardziej zaawansowane aplikacje podadzą nam wiele dodatkowych informacji, takich jak to, co warto wymienić w naszym komputerze na pierwszym miejscu, aby dana gra chodziła szybciej bądź w ogóle by uruchomiła się na naszym komputerze.

Ostanie wyjście, jest najprostsze, aczkolwiek wymaga zdolności manualnych. Po prostu odkręcamy obudowę naszego komputera i zaglądamy do środka, szukając karty graficznej. Zwykle jest na niej napisane, jaki to model.

http://www.genotype.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here