Płytki sześciokątne, nazywane też sześciobocznymi, to chętnie wybierane zestawy zarówno na podłogę, jak i ścianę. Płytki te możesz zamontować w każdym pomieszczeniu swojego domu lub mieszkania. Pomogą zaaranżować typowo domową przestrzeń, wprowadzając w nią harmonię i ład. Chętnie są stosowane do wykańczania łazienek i ubikacji, w których można je wykorzystać również na powierzchni wanny i innych urządzeń sanitarnych. Płytki sześciokątne są łatwe w łączeniu, zestawianiu z innymi zestawami płytek oraz nadają się do rozmaitych eksperymentów z wykańczaniem pomieszczeń. 

Płytki sześciokątne w Twojej łazience 

Przystępując do zakupu płytek sześciokątnych do łazienki, warto skupić się w pierwszej kolejności na ich parametrach estetycznych. Płytki powinny prezentować atrakcyjne powierzchnie, które mogą być pokryte jednolitym kolorem bądź też mniej lub bardziej rozbudowanym deseniem. Płytki sześciokątne są na szczęście dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, co z pewnością ułatwi Ci odnalezienie upragnionego zestawu. 

Rozmiary płytek warto dopasować do swoich zamiarów oraz do wielkości pomieszczenia. Kluczową kwestią jest metraż oraz kształt łazienki, która powinna zostać szczelnie pokryta płytkami. Niewielkich rozmiarów kafelki – o krawędzi długiej na zaledwie kilkanaście centymetrów – niekoniecznie będą odpowiednim wyborem. Ich montaż może zająć naprawdę dużo czasu, a ponadto wymagać od Ciebie dużego nakładu sił, cierpliwości i precyzji. 

O wiele łatwiej wypadają pod tym względem płytki większych formatów. Będą też wyglądać efektowniej. Ich gładka powierzchnia będzie odbijać światło, rozpraszając je po całym wnętrzu pomieszczenia. Płytki takie będą tworzyły atrakcyjny efekt wizualny w różnego typu aranżacjach – nowoczesnych, angielskich, retro oraz boho. 

Warto też pomyśleć nad stworzeniem kilku rzędów płytek sześciokątnych, by stały się uzupełnieniem klasycznych kafelków kwadratowych. W ten sposób możesz zaoszczędzić na czasie potrzebnym na montaż, uzyskując jednocześnie nowoczesny i wysoce estetyczny efekt. 

Płytki sześciokątne w kuchni 

Kuchnia jest idealnym miejscem do montażu płytek sześciokątnych. Ich wygląd budzi skojarzenia z plastrami miodu, co doskonale odpowiada charakterowi tego pomieszczenia oraz pomoże podkreślić jego atmosferę. W przypadku kuchni wybór często pada nie tylko na wielkie formaty, ale także na niewielkich rozmiarów sześciokąty. Płytkie takie wykorzystuje się między innymi do wyklejania i ozdabiania ścian – na przykład w pobliżu zlewozmywaka, blatu roboczego lub lodówki.

W ten sposób stworzysz atrakcyjne wizualnie arabeski, które pomogą nadać kuchni nieco orientalnego charakteru. Warto zdecydować się wówczas na płytki w ciepłych pastelowych odcieniach lub takich, które budzą skojarzenia z produktami spożywczymi – na przykład oliwkowy, słomkowy lub beżowy. 

Jeśli planujesz za pomocą płytek sześciokątnych stworzyć ozdobne mozaiki, wówczas warto sięgać po płyty dedykowane do takich aranżacji. Sześciokąty są wówczas złożone z kilku mniejszych elementów, które wywołują unikatowy efekt wizualny. Płytki takie możesz z łatwością zaadoptować do każdego stylu wykończeniowego. W każdym pomieszczeniu pomogą wnieść nieco uroku i świeżości, czyniąc je jeszcze bardziej atrakcyjnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here