Korzyści zdrowotne płynące z wina białego nie są tak znane i doceniane, jak te, które daje czerwona odmiana tego trunku. Ochrona serca, płuc czy kondycji. Co jeszcze daje nam białe wino? Zapraszam do lektury.

Korzyści zdrowotne płynące z wina białego nie są tak znane i doceniane, jak te, które daje czerwona odmiana tego trunku. Ochrona serca, płuc czy kondycji. Co jeszcze daje nam białe wino? Zapraszam do lektury. 

Chroni przed nowotworami

Białe wino dzięki sporej zawartości przeciwutleniaczy może chronić kobiety przed rakiem piersi. Dodatkowo substancje zawarte w białym winie hamują powstawanie i rozwój komórek rakowych w ciele człowieka. Dlatego prze zwiększonym ryzyku na pojawienie się nowotworu, na przykład przez uwarunkowania genetyczne, zaleca się picie wina białego jako trunku podczas imprez i innych okoliczności.

Lżejszy następny dzień

Każdemu z nas zdarzyło się wypić za dużo. Niekiedy kac jest bardzo intensywny i długo nas trzyma. Podobno, aby go zmniejszyć należy pić alkohol jednego rodzaju (na przykład tylko piwo), w przypadku mieszania należy zaczynać od najlżejszego napoju, a także przepijać go woda niegazowana. Do całej listy wskazówek jak uniknąć kaca należy dopisać wino białe. Podczas imprezy warto pić jedynie białe wino ponieważ jego składniki zmniejszają ryzyko powstania kaca.

wino

Chroni i wspomaga pracę serca

Już wcześniej przez nas wspomniane przeciwutleniacze wspomagają nie tylko ochronę przed nowotworem, lecz również pracę serca. Zwiększają wydolność serca, zapobiegają zatorom w tętnicach oraz usprawniają krążenie. Badania dowodzą, że wino białe ma podobne zastosowania prozdrowotne jak oliwa z oliwek.

Dobrze działa na cholesterol 

Picie białego wina wpływa na poziom cholesterolu we krwi, dodatkowo zapobiega zakrzepom, co jak wspomnieliśmy wyżej wpływa pozytywnie na pracę serca.

Płuca też zyskują

Okazuje się, że nie tylko serce dostaje prozdrowotną dawkę, lecz także płuca. Wina białe spożywane w umiarkowanej ilości wspomagają wydolność płuc, również dzięki przeciwutleniaczom. 

Gdzie kupić dobre białe wino?

Najlepiej udać się do specjalistycznego sklepu z winami, aby wykwalifikowany doradca zaproponował butelkę odpowiedniego trunku. Można oczywiście próbować wyłowić okazję na półkach w marketach, jednak wymaga to sporej wiedzy o winie. Ważne, aby zwracać uwagę na kraj pochodzenia, kraj zabutelkowania, szczep, cenę, certyfikaty w przypadku win ekologicznych oraz winnicę. Często na różnych wyprzedażach można złowić prawdziwe perełki. 

Polecamy do sprawdzenia również wina polskie, ponieważ są one jednymi z najczęściej kupowanych trunków w tej części Europy. Doceniamy nasze wina oraz chwalimy się nimi na arenie międzynarodowej. Wina z naszego kraju zdobywały już do tej pory wiele tytułów i nagród w różnych konkursach winiarskich. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here