Smog jak wiadomo nie jest korzystny dla naszego zdrowia. Ma działanie rakotwórcze, może wywołać choroby, kaszel, alergie, a nawet astmę. Wszystkie te skutki uboczne z nim związane, nie są zauważalne od razu, potrzeba na to czasu. Tylko w przypadku skóry, wpływ smogu zauważalny jest dużo szybciej.

Jak smog wpływa na naszą skórę twarzy?

Nadmierna suchość i zanieczyszczenia

Gdy przebywamy w miejscu, gdzie jest zanieczyszczone powietrze, nasza skóra również staje się zanieczyszczona, a do tego niedotleniona. Skóra, która jest zanieczyszczona staje się szara, pozbawiona blasku i wydaje się nieświeża.

Zanieczyszczenia, które się osiadają na skórze, utrudniają jej oddychanie, w wyniku czego staje się ona szorstka, matowa, nieprzyjemna w dotyku. Możemy zaobserwować również nadmierną suchość, ponieważ przez smog zostaje uszkodzona jej bariera ochronna.

Aby pomóc naszej skórze powinniśmy w takiej sytuacji stosować kremy, sera oraz maści, które zawierają w swoim składzie witaminę E oraz B, dzięki nim skóra pozbawiona będzie wolnych rodników, a bariera ochronna zostanie odbudowana.

Przeczytaj też: https://www.luxclub.pl/wskazowki-jak-dbac-o-wlosy-w-naturalny-sposob/

Podrażnienia i alergia

W przypadku osób z atopowym zapaleniem skóry, zaobserwowanie zmian na skórze jest błyskawiczne. Ich stan cery się pogarsza, a zmiany się zaostrzają. Zanieczyszczenia, które znajdują się w powietrzu zwiększa ryzyko trądziku, czy uczuleń. Skóra atopowa mocniej reaguje na niekorzystne czynniki zewnętrzne, w wyniku czego jest podrażniona i wrażliwa. Aby jej pomóc stosujmy świeży miąższ z aloesu, który załagodzi zmiany.

Przebarwienia

W smogu oprócz zanieczyszczeń, znajdują się toksyczne związki chemiczne, które stoją za obniżeniem naszej odporności. W wyniku tego łatwiej dochodzi do stanów zapalnych, które skutkują przebarwieniami na skórze. Koloryt naszej skóry staje się nierówny, pojawiają się plamy pigmentacyjne. Regularne stosowanie serum z witaminą C jest w stanie zmniejszyć przebarwienia. Skóra odzyska blask.

Zmarszczki

Stres oksydacyjny jest skutkiem smogu. A jak wiadomo taki rodzaj stresu przyspiesza starzenie. Wolne rodniki znajdujące się na naszej skórze, uszkadzają komórki, elastynę i kolagen. W ten sposób pojawiają się zmarszczki na naszej skórze twarzy. Skóra staje się mniej elastyczna i jędrna. Gdy zaobserwujemy takie zmiany u siebie powinniśmy zacząć stosować kosmetyki, które są bogate w antyoksydanty.

Źródło: https://www.e-warsaw.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here