Osoby, które dopiero zaczynają regularnie trenować zastanawiają się co powinny jeść po treningu, żeby efekty były jak najlepsze oraz żeby sobie nie zaszkodzić. Jak zatem jest? Co powinno się spożywać po ćwiczeniach? Po aktywności fizycznej najlepszym rozwiązaniem jest zjedzenie węglowodanów oraz produktów z wysoką zawartością chudego białka. Dzięki nim nasze mięśnie w szybki sposób się zregenerują. Jeżeli oprócz wyrzeźbienia swoich mięśni zależy nam na zrzuceniu zbędnych kilogramów, powinniśmy zadbać o to, żeby nasze posiłki potreningowe były dobrze zbilansowane.

Co jest najlepszym wyborem po treningu?

To pytanie najczęściej sobie zadają osoby, które są na diecie redukcyjnej. To co jest ważne to to, żeby przed treningiem spożyć posiłek bogaty w węglowodany złożone i to najlepiej na dwie godziny przed rozpoczęciem treningu. W ten sposób nasze ciało będzie odpowiednio przygotowane do wysiłku, a my będziemy mieć siłę. Z kolei jeżeli chodzi o posiłek potreningowy, tutaj powinniśmy zadbać o solidną porcję białka, po jego spożyciu nasze mięśnie będą miały świetnie warunki do regeneracji.

Ćwiczenia wieczorne, a spożywany posiłek

Jeżeli nie mamy czasu na poranne treningi, a odpowiednią dla nas porą na ćwiczenia jest wieczór, to nie znaczy, że nie możemy sobie pozwolić na absolutnie żaden posiłek. Możemy, tylko należy pamiętać, żeby był on zgodny z zasadami zdrowego odżywiania i pełen składników odżywczych. Powinien bazować na pełnowartościowym białku, które może się łączyć z niewielką ilością węglowodanów. Nie należy również spożywać zbyt dużej porcji, ponieważ wtedy nadmiernie obciążymy swój układ pokarmowy. Po spożyciu takiego posiłku dojdzie do szybszej regeneracji włókien mięśniowych.

Jakie produkty spożywcze są zabronione po treningu?

Jeżeli naszym celem jest utrata zbędnych kilogramów, pamiętajmy żeby nasza dieta była racjonalna i obfita w niezbędne składniki odżywcze. Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne powinno być dopasowane do naszej aktywności fizycznej. Tylko wtedy uda nam się osiągnąć to co sobie zaplanowaliśmy, a nasze mięśnie nie będą nadmiernie przeciążone.

Nie tylko po treningu, ale i podczas trwania diety zabroniona jest żywność typu fast food. Ponieważ są to produkty bezwartościowe, napakowane pustymi kaloriami. Kolejnym zakazanym produktem podczas trenowania są batony energetyczne i proteinowe. Wiele osób twierdzi, że są one zdrowe, a nawet wskazane, jednak wcale tak nie jest. Ich skład opiera się głównie na cukrze oraz prostych węglowodanach. Nie są to składniki korzystne dla naszej figury.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/co-jesc-i-czego-nie-jesc-po-treningu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here