Kobiety przywiązują ogromną uwagę do tego, jak się prezentują. Lubią codziennie wyglądać ładnie, bo czują się w ten sposób bardziej pewne siebie, a pozytywne opinie na swój temat sprawiają, że są one bardziej dowartościowane. Nie ma w tym nic dziwnego, bo nie od dziś wiadomo, że ludzie i to bez względu na płeć, czy zajmowane stanowisko, pragną akceptacji społeczeństwa, a więc też osób bliskich i tych, z którymi się współpracuje. Nie świadczy to w żadnym stopniu o próżności, ale wynika bardziej z próby zaspokojenia pewnych swoich potrzeb społecznych. Nie zawsze jednak jest się obdarzonym zdumiewającą urodą. Na szczęście w dzisiejszych czasach jest to pojęcie względne, bo jak wiadomo, każdemu podoba się coś innego i kto inny. Mimo to pewne normy w zakresie wizerunkowym pozostają bez zmian i odczuwają to szczególnie te osoby, które mają nietypową urodę. Do takiego grona z całą pewnością zaliczają się osoby, których natura obdarzyła rudymi włosami, albo takie, które mają jasne, niemal białe brwi i rzęsy. Wbrew pozorom takie osoby nie stanowią małej części społeczeństwa, a wręcz przeciwnie jest ich dość sporo. Jeśli taki wygląd jest powszechnie nieakceptowalny albo jeśli po prostu dana osoba źle się czuje we własnej skórze, to najlepszym, a zarazem najprostszym sposobem uniknięcia kompleksów, jest zniwelowanie danego mankamentu.

Henna rzęs przed i po wymaga szczególnej pielęgnacji, a to dlatego, że do zabiegu, mimo że wykonywany jest na podstawie naturalnych składników, trzeba się właściwie przygotować. Oczywiście nie jest to w żadnym, nawet najmniejszym stopniu zabieg bolesny, ale warto odpowiednio odżywić rzęsy przed zabiegiem. Wszystko po to, żeby włoski dobrze chłonęły barwnik. Jak wiadomo, henna dostępna jest w różnych odcieniach. Najbardziej popularny, a także najczęściej stosowany jest ten w kolorze czarnym. Inną barwą, równie popularną, jest brąz. Są to dwa odcienie, które są dostępne w drogeriach, a także u kosmetyczek. Jeśli chce się, żeby efekt był trwały, to należy stosować odżywki, które wzmacniają rzęsy. Aplikuje się je za pomocą szczoteczki. Odżywki są dostępne w takich samych opakowaniach, w jakich można zakupić tusze do rzęs, z tą różnicą, że są one przezroczyste. Działają kojąco na włoski, a także na delikatną skórę powiek. Te okolice są szczególnie unerwione i wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych. Poza tym, co nie trudno zauważyć, w okolicach oczu pojawiają się często pierwsze zmarszczki i trudno z nimi walczyć.

Po zabiegu, który można wykonać zarówno we własnym domu, jak i u profesjonalnej kosmetyczki, warto wiedzieć, jak pielęgnować rzęsy, które zostały pokryte barwnikiem. Najważniejsza wydaje się właśnie pielęgnacja, ale nie tylko. Jeśli nie chce się, żeby barwnik szybko wyblakł, to niezbędne jest właściwe mycie oczu i okolic. Jeśli trze się wacikiem rzęsy, to barwnik szybciej się zmywa, dlatego należy unikać takiego działania. Oczywiście w sytuacji, gdy chce się, żeby henna utrzymała się długo. Tylko wtedy jest to możliwe.

http://www.kosmetyka.edu.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWycieczka na Teneryfę
Następny artykułSposób na rzęsy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here