Nie każda kobieta została obdarzona długimi i pięknymi naturalnymi rzęsami. Wiele z nas musi niestety poprawiać Matkę Naturę i pogrubiać, podkręcać, wydłużać….

Makijaż rzęs stanowi dla wielu kobiet nieodłączny element codziennego makijażu twarzy. Każda chyba kobieta (a nawet niejeden mężczyzna, ale to już chyba temat na osobny artykuł…) ma w swojej kosmetyczce co najmniej jeden tusz do rzęs. Nie ma się co dziwić, przecież elegancka oprawa oczu to dla nich najlepsza wizytówka. Zazwyczaj wybieramy rozmaitego rodzaju tusze do rzęs. A jest w czym wybierać – drogeryjne półki uginają się wręcz od małych podłużnych tubeczek, w których każda kryje w sobie trochę czarnej, bądź innego koloru (wszakże w dzisiejszych czasach tusz nie musi być już tylko czarny) mazi oraz szczoteczkę.

No właśnie, szczoteczka. Jest ona kluczem do odpowiedniego nałożenia tuszu. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych, bardziej innowacyjnych szczoteczek, które mają za zadanie podkreślać, podkręcać nasze rzęsy, pogrubiać je, bądź wydłużać. Każdej z nas pasuje inna szczoteczka – zazwyczaj jest to metoda prób i błędów, aż znajdziemy taką idealną, która będzie nam najlepiej służyć.

A co, jeśli na co dzień nie mamy czasu na makijaż rzęs? Z pomocą przychodzi nam henna na rzęsy. Zazwyczaj henna kojarzy nam się ze sposobem na przyciemnienie brwi, natomiast okazuje się, że równie dobrze sprawdza się henna na rzęsy. Jej aplikacja jest jednak znacznie trudniejsza, niż aplikacja henny na brwi, więc dobrze, aby wykonała to specjalistka. Doświadczona kosmetyczka zadba o to, by do naszych oczu nie dostały się drobinki produktu, które mogłyby powodować podrażnienie, zaczerwienienie i łzawienie. Zazwyczaj henna na rzęsy nakładana jest przy pomocy specjalnego pędzelka po uprzednim oklejeniu specjalną taśmą części oka w ten sposób, by aplikacja przebiegała łagodniej. Po upływie określonego czasu henna jest zmywana za pomocą płatka kosmetycznego nasączonego ciepłą wodą. Po tego typu zabiegu rzęsy są zdecydowanie ciemniejsze, nie możemy jednak liczyć na ich pogrubienie czy podkręcenie. Efekt jest widoczny na rzęsach około kilku tygodni do miesiąca. Jest to też doskonała baza do wykonania standardowego makijażu za pomocą tuszu do rzęs – dzięki temu efekt będzie jeszcze lepszy.

Jeśli nie chcemy wykonywać makijażu rzęs codziennie, możemy również pokusić się o wykonanie sobie sztucznych rzęs. Tego typu zabiegi wykonują doświadczone kosmetyczki, a metod jest bardzo wiele. Jedną z nich jest doklejanie sztucznych rzęs 1 do 1 – do każdej naszej rzęsy jest doklejana sztuczna. Zabieg jest długotrwały, a efekt dużo lepszy, niż doklejanie kępek.

Podsumowując, makijaż rzęs to kluczowy element codziennego makijażu. Większość kobiet nie wyobraża sobie wyjścia na ulicę bez podkreślenia oczu choćby odrobiną tuszu do rzęs. A co, jeśli nie mamy czasu nawet na tą chwilę dla siebie? Z pomocą przychodzi henna na rzęsy, dzięki której rzęsy są delikatnie podkreślone i przyciemnione. Jeszcze większy efekt uzyskamy, doklejając sztuczne rzęsy.

http://www.alterstyl.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHenna rzęs przed i po
Następny artykułSzampon

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here