Teneryfa to wyspa leżąca na Oceanie Atlantyckim, należy do Hiszpanii, jest częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich, więc należy do Unii Europejskiej. Względem Polski jest to prawie najdalej położone miejsce, do którego aby polecieć wystarczy sam dowód osobisty.

Jest zróżnicowana pod wieloma względami, otacza ją skaliste wybrzeże, licznie znajdują się tam góry oraz doliny, a ponad to znajduje się tam mnóstwo pięknych krajobrazów i malowniczych wulkanów.

Teneryfa – wycieczki marzeń, jeśli dobrze się do niej przygotujemy. Wyspa ta obfituje w wulkany, klimat tam panujący – oceaniczno/subtropikalny, gwarantuje niezapomniane przeżycia z wycieczki o każdej porze roku. Zimą, jest tu temperatura około 18 stopni, latem zaś około 24 stopni. Panuje tu ogromna różnorodność pod względem roślinności oraz klimatu na różnych częściach wysypy.
Teneryfa – wycieczki planując już będąc na miejscu, należy wziąć pod uwagę panujące tam zjawisko pod nazwą calima. Trwa z reguły 3 dni, polega na tym, że znad Sahary nawiewany jest drobny piasek i wygląda tak jakby zaraz miał zacząć padać deszcz. Wszystko jest zachmurzone, nie można wtedy opalać się i mowy nie ma o podziwianiu pięknych, malowniczych krajobrazów. Calima sprawia także, że robi się bardzo duszno, gęste powietrze, są momenty, że ciężej się oddycha.

Teneryfa- wycieczki idealnie sprawdzą się zarówno dla tych osób, które uwielbiają spędzać wczasy na hotelowym leżaku oraz basenie. Ale okażą się także świetne dla osób, które lubią zwiedzać, podziwiać nowe miejsca w sposób aktywny. Wyspa zapewnia wiele atrakcji wartych zobaczenia i zwiedzenia. Możną ją zwiedzać samemu, ale jeśli targają nami jakiekolwiek obawy w nieznanym miejscu – warto skorzystać z licznych ofert biur podróży. Jest to na tyle duża wyspa, że każdego dnia można robić będąc na niej, zupełnie co innego. Dobrze odnajdą się na niej także rodziny z dziećmi. Każdy, z pewnością znajdzie coś co lubi.

Przylatując na Teneryfę, warto przemyśleć, w której jej części chcemy spędzić wakacje. W różnych miejscach, panuje zróżnicowany klimat. A to, przy wyborze miejsca, w którym ma się zamiar spędzić wakacje – ma ogromne znaczenie, wręcz podstawowe.

Teneryfa – wycieczki, bardziej zielone wrażenia znajdziemy w północnej części wyspy. Znacznie częściej także pada tu deszcz. Z kolei południowa część wysypy, jest bardziej sucha, dużo częściej z tej strony świeci słońce.

Teneryfa – wycieczki, to miejsce w które można dolecieć z Polski samolotem, z kilku różnych miejsc. Część przewoźników, oferuje loty z przesiadką. Bezpośrednio można dolecieć z Warszawy Modlin, z Wrocławia oraz z Krakowa. Na Teneryfie, z kolei znajdują się dwa lotniska, co także przy planowaniu wycieczki, warto wziąć pod uwagę – do której części, mamy zamiar dolecieć.

Jeżeli skorzystaliśmy z opcji nie leżenia na hotelowym leżaku, tylko zależy nam na zwiedzaniu Teneryfy na własną rękę, warto do przemieszczenia się po niej, wybrać opcję z wypożyczeniem samochodu. Znacznie to ułatwi komunikację, logistykę i sprawi, że wycieczki na własną rękę będą bardziej efektywne, a czas tam spędzony – będzie dobrze wykorzystany. Ceny za wypożyczenie samochodu są wysokie. Tu trzeba mieć większy zapas finansów. Może nam to zostać zrekompensowane widokami i licznymi atrakcjami, które tam się znajdują. Dostarczą nam niezapomnianych wrażeń.

Teneryfa – wycieczki, mogą być bardzo ciekawie spędzonym czasem. Należy tylko odpowiednio wcześniej zdecydować czy organizujemy sobie wszystko na własną rękę czy zaufamy biurom podróży i wybierzemy zorganizowaną wycieczkę dobraną do naszych oczekiwań.

http://www.fabrykapodroznika.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here