Praca, kariera, rozwój, pieniądze – w coraz większym stopniu skupiamy się na tych rzeczach, zapominając o fundamentach naszego życia, takich jak np. sen. Tylko że bez dobrego snu nie ma dobrego życia. Zanim się o tym przekonasz na własnej skórze, zacznij troszczyć się o nocną regenerację i nie zaniedbuj jej, bo jest niezwykle istotna dla Twojego organizmu i psychiki.

Zdrowie

Sen w ogromnym stopniu wpływa na stan psychoemocjonalny człowieka. Jeżeli przez dłuższy czas śpi się nie dłużej niż 5 godzin, z jednej strony obniża się samopoczucie, a z drugiej sprawność umysłowa. Gdy jesteśmy niewyspani, nie radzimy sobie tak dobrze z zadaniami intelektualnymi, jak gdybyśmy przespali pełne 7-8 godzin, a do tego jesteśmy apatyczni, gorzej kontrolujemy samych siebie, nasza motoryka się obniża i bynajmniej nie tryskamy humorem.

Stan psychoemocjonalny to jedno, a zdrowie całego organizmu – drugie. Z badań naukowych wynika bowiem, że ludzie, którzy cierpią na przewlekłą bezsenność, mają dwukrotnie większe problemy zdrowotne niż osoby śpiące normalnie. Regularne niedosypianie wyraźnie podnosi ryzyko zapadnięcia na choroby układu sercowo-naczyniowego i choroby reumatologiczne. Z powodu braku snu cierpią zarówno ciało, jak i umysł.

Energia do działania

Wyobrażasz sobie intensywną aktywność fizyczną po nieprzespanej nocy? To zupełnie niemożliwe. Również krótki sen nie sprzyja wysiłkowi i nie pozwala zregenerować sił w takim stopniu, żeby bez problemu funkcjonować kolejnego dnia. Znajdując się w apatycznym stanie, bez energii do działania, trudno w stu procentach przyłożyć się do pracy, nauki czy treningu. Jak więc widać, zły sen negatywnie odbija się praktycznie na każdym aspekcie codziennego życia.

Samopoczucie

Jak się czujesz, kiedy się nie wyśpisz? Masz ochotę na spotkania i rozmowy z rodziną czy znajomymi? Twoje nastawienie do życia jest pozytywne i pełne entuzjazmu, którym zarażasz innych? Wolne żarty! Zbyt krótki odbiera Ci humor i nie pozwala cieszyć się życiem. Jeśli jednak zarwana noc to rzadkość i zdarza się raz czy dwa w roku, nie jest to powód do zmartwień, lecz przy problemach ze snem trwających przez dłuższy czas ryzyko wpadnięcia w depresję zwiększa się kilkunastokrotnie. A to już staje się naprawdę niebezpieczne.

Nadwaga i otyłość

Czy wiesz, że osoby, które regularnie nie dosypiają, znajdują się w grupie ryzyka zachorowania na nadwagę i otyłość? Wynika to z faktu, że krótki sen lub jego brak powoduje wydzielanie się hormonów odpowiadających za uczucie łaknienia, w efekcie czego niewyspani, stajemy się szybciej głodni i jemy więcej.

Sleep Pro na problemy ze snem

Istnieją liczne suplementy i odżywki na bezsenność, a jeden z najlepszych i najbardziej polecanych produktów to Sleep Pro oferowany przez SFD. Zawartość melatoniny, GABA, ekstraktu z chmielu zwyczajnego i witaminy B6 pomaga w zwalczaniu problemów ze snem i sprzyja lepszej regeneracji w nocy. Sięgnij po Sleep Pro i przekonaj się, że Twój sen może być znowu długi i głęboki.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem www.sfd.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here