Niejedna osoba chciałaby przeżyć ekstremalną przygodę. Dobrym pomysłem może być zatem skok ze spadochronem. To przygoda z dużą dawką adrenaliny. Jest to dobry pomysł także dlatego, że skakać może niemal każdy.

Na początek w tandemie

Osoby, które jeszcze nigdy wcześniej nie skakały ze spadochronem i dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z tym sportem najlepszym rozwiązaniem będą skoki tandemowe. Są to skok odbywające się wspólnie z instruktorem. Jest to bardzo dobre wyjście dla początkujących ponieważ obecność instruktora zdecydowanie zwiększa poczucie bezpieczeństwo. Co ważne, ze skoków tandemowym skorzystać może praktycznie każdy. Nie trzeba przed taki skokiem przechodzić długich i skomplikowanych szkoleń. Przed samym skokiem przechodzi się jedynie krótki kurs z zakresu bezpieczeństwa.

Skoki w pojedynkę

Inaczej jest w przypadku kiedy chce się rozpocząć skakanie samodzielnie. Aby móc skakać ze spadochronem w pojedynkę przejść należy specjalistyczne szkolenia. Są to szkolenia AFF, czyli Accelerated Freefall. Bez pozytywnego przejścia takiego szkolenia nie jest możliwe samodzielne skakanie ze spadochronem. Szkolenia AFF składają się z części teoretycznej oraz praktycznej. Część teoretyczna składa się z zagadnień dotyczących właściwego używania sprzętu spadochronowego, techniki spadania oraz lądowania. Na szkoleniu teoretycznym podejmowane są także zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa. Część praktyczna polega już na skakaniu ze spadochronem. Pierwsze skoki odbywają się wraz z instruktorem, a następne już samodzielnie. Szkolenia AFF zawsze kończą się egzaminem. Trzeba także wiedzieć, że kursy AFF organizować mogą tylko i wyłącznie certyfikowane ośrodki szkoleniowe. Trzeba zatem zawsze sprawdzić czy dany ośrodek szkoleniowy posiada odpowiednie uprawienia do organizacji kursów AFF.

Prawdziwa pasja

Skoki spadochronowe z pewnością są niezwykle emocjonujące. Dla wielu osób to prawdziwa pasja. Jeśli ktoś chciałbym tego sportu spróbować może bez problemu skorzystać ze skoków tandemowych. A jeśli skakanie wejdzie komuś w krew wówczas rozwiązaniem jest przejdzie kursu AFF i skakanie samodzielne. Co ważne, skok tandemowy może być także świetnym pomysłem na prezent np. z okazji urodzin.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here