Kiedy odwiedziny bloga można liczyć w tysiącach, możliwe jest zarabianie na blogu. Z początku będzie to bardziej dodatkowy zarobek niż sumy, za które będzie można się utrzymać. Ale z czasem otrzymywane pieniądze będą coraz większe, aż będzie można to faktycznie nazwać zarabianiem na blogowaniu.
Jak zarabiać na blogu
Żeby zarabianie na blogowaniu miało sens i szybko nie skończyło się utratą czytelników – a co za tym idzie także źródła zarobków – należy podejść do tego z odpowiednim nastawieniem. Najważniejsze, żeby każdy sposób, jakiego podejmiesz się w celu zarobkowym, był zgodny z profilem bloga i nie był wciskany na siłę. Czytelnicy z łatwością odczytują zamiary i są w stanie bardzo szybko się odwrócić.
Wśród sposobów na zarabianie na blogu można wyróżnić:
• Wpisy partnerskie, recenzje, lokowanie produktów
• Zarabianie z Google AdSense
Współpraca z markami
Wraz z narastającą popularnością z pewnością pojawią się marki, które będą chciały wypromować swój produkt za pomocą twojego bloga. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, by produkty, które będziesz reklamowała na swoim blogu, były dobre i spójne z tym, co przedstawiasz na swoim blogu. Nie tylko pieniądze mają decydować o reklamie, ale także twoje sumienie.
A skoro już o pieniądzach mowa, bardzo ważna jest także wycena. Za niska cena sprawi, że marki nie będą cię traktowały poważnie, za duża ograniczy twoje możliwości zarabiania. Najlepiej podpatrzeć ceny na blogach o tych samych tematyce i zasięgu, a jeśli nadal masz wątpliwości, skontaktuj się z bardziej doświadczonym blogerem, który ci w tym pomoże.
Google Adsense
Często odrzucany przez blogerów sposób ze względu na stosunkowo niskie zarobki może być dobrym sposobem na zarabianie na blogowaniu, jeśli mądrze się go wykorzysta. Ważne, by wstawione bannery nie były nachalne, ale jednocześnie przykuwały oko i zachęcały do kliknięcia. Dobrym pomysłem jest wstawienie niewielkiej reklamy np. na początku wpisu, dzięki czemu czytelnik przed przeczytaniem go mimowolnie zauważy reklamę. Dzięki temu szansa na kliknięcie znacznie się zwiększa.

https://www.bloggers.tips/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here