Lakiery hybrydowe zawładnęły światem manicure’u, ale ich aplikacja wiąże się z wykonaniem kilku zabiegów, które sprawiają, że lakiery te są trwalsze. Przed nałożeniem nowego koloru należy oczywiście zmyć warstwy poprzednio używanego lakieru, zmatowić płytkę paznokcia pilnikiem, a następnie ją odtłuścić. Dopiero tak przygotowane paznokcie są gotowe na świeży manicure. W przygotowaniu idealnych paznokci pomogą specjalnie przeznaczone do tego akcesoria, m.in. pilniki do paznokci MylaQ.

Używanie pilnika

Pilnika do paznokci używa się, aby wygładzić oraz zmatowić płytkę, co jest konieczne, aby lakier hybrydowy był trwały. Taki zabieg sprawia, że manicure dłużej wygląda nienagannie, ponieważ lakier lepiej „przylepia się” do płytki. Zmniejsza się ryzyko, że lakier będzie odpadał albo się kruszył. Warto wyrównywać powierzchnię paznokci, nawet jeśli nie nakłada się żadnego lakieru – ani hybrydowego, ani zwykłego. Równe paznokcie, o takich samych kształtach bardzo dobrze się prezentują. Pilniki do paznokci MylaQ mogą być nie tylko akcesoriami pomagającymi przygotować paznokcie na nałożenie lakieru hybrydowego, ale i przyrządami do codziennej pielęgnacji płytek. Dobrym wyborem jest blok polerski do paznokci, który składa się z czterech pilników o różnej gradacji. Można nim piłować paznokcie lub polerować płytkę. Blok jest wykonany z miękkiego materiału, który ściera, ale nie podrażnia, jeżeli jest stosowany z umiarem i wyczuciem.

Rodzaje pilników

Spośród akcesoriów do paznokci wyróżnia się pilniki, polerki i bloki. Pilniki do paznokci MylaQ to najbardziej tradycyjny przyrząd, służy do nadawania pożądanego kształtu paznokciom, skracaniu ich, usuwaniu zadartych fragmentów płytki. Polerka do paznokci jest delikatniejsza, ma mniejszą gradację. Używa się jej do wygładzania płytki paznokcia, dzięki czemu lakier lepiej, dłużej utrzymuje się na paznokciach. Połączeniem pilnika i polerki jest blok do paznokci, który posiada różne stopnie gradacji, dzięki czemu płytkę paznokcia można wyrównać, zmatowić albo przeciwnie – wypolerować i nadać jej blask. Dobrze jest mieć w swojej kosmetyczce różne akcesoria, aby być przygotowaną na zrobienie każdego rodzaju manicure’u. Zadbane paznokcie to piękne paznokcie, więc pilnik i polerka to akcesoria dla każdego. W przypadku malowania paznokci lakierem hybrydowym wyrównanie płyty jest szczególnie ważne, bo wpływa na trwałość lakieru. Pilnik sztywny, elastyczny czy polerka – pilniki do paznokci MylaQ to kompletna oferta przyrządów do pielęgnacji paznokci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here