Włosy są wizytówką każdego człowieka. W szczególności istotne są jednak dla kobiet, u których fryzura stanowi jeden z ważniejszych elementów wyglądu. Na kondycję i stan włosów, bardzo duży wpływ mają stosowane środki pielęgnacyjne. Jak się okazuje, niektóre z nich zamiast pomagać, mogą szkodzić. Czego lepiej unikać?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/srodki-do-pielegnacji-wlosow-sa-szkodliwe/

Czytaj etykiety kupowanych kosmetyków

Środki, których należy unikać to te, które w swoim składzie mają któreś z substancji szkodliwych. Występują one pod wieloma nazwami, dlatego należy zachować czujność. Do substancji szkodliwych zaliczany jest np. formaldehyd, czyli gaz drażniący drogi oddechowe i oczy. W produktach kosmetycznych pełni funkcje środka bakteriobójczego oraz konserwantu. Bardzo często pojawia się w wielu produktach do pielęgnacji oraz stylizacji włosów.

Kolejnym, szkodliwym składnikiem są konserwanty. Są one niezbędne w produkcji kosmetyków, gdyż bez nich szybko rozwijałyby się grzyby i pleśnie. Przyczyniałoby się to do obniżenia jakości produktów. Niestety, konserwanty mogą być także szkodliwe. Są to zazwyczaj bardzo silnie działające substancje, które przyczyniają się do powstawania reakcji alergicznych.

Dużo mówi się także o parabenach, które podobnie jak konserwanty – uniemożliwiają rozwój pleśni i grzybów. Jednak przy regularnym stosowaniu produktów, w których składzie się znajdują – substancje te mogą w zbyt dużych ilościach gromadzić się w skórze, a co za tym idzie, mogą być niezwykle szkodliwe.

Postaw na naturalne składniki

Właśnie dlatego, wielu stylistów fryzur, czy też specjalistów z zakresu chorób skóry głowy, zaleca stosowanie naturalnych kosmetyków do włosów. Gwarantuje to bezpieczną pielęgnacje, która jest nieszkodliwa zarówno dla skóry głowy, jak i ogólnego stanu zdrowia.

Receptura naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych, najczęściej opiera się na bogactwie roślinnych składników. Nie posiadają one w swoim składzie jakichkolwiek szkodliwych, sztucznych substancji, które mogą szkodzić zdrowiu oraz środowisku.

Naturalne produkty pielęgnacyjne, w tym m.in. szampony do włosów przyczyniają się do ich regeneracji, wzmocnienia oraz pięknego i zdrowego wyglądu. Idealnym uzupełnieniem codziennego mycia naturalnym szamponem, będzie nawilżająca odżywka do włosów.

Przeczytaj też: https://www.luxclub.pl/jak-wykonywac-masaz-skory-glowy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here