Ludzie wciąż szukają szczęścia. Niektórzy upatrują go w wygodnym życiu w pojedynkę. Wtedy nie są uzależnieni od nikogo i mogą robić co im się podoba nic nikomu nie wyjaśniając, ani nie oczekując zgody żony, czy męża.

Jednak zdecydowana większość populacji decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego, gdyż pragnie założyć rodzinę. I dlatego dość często pojawiają się programy telewizyjne, czy anonsy w gazecie lub oferty w internecie typu: szukam żony, szukam męża, szukam partnera, szukam przyjaciela, itd. Gdyż większość ludzi chce mieć rodzinę, czyli dzieci i przyjaciela u swojego boku do końca życia w postaci żony lub męża. I trudno w dniu ślubu młodych ludzi podejrzewać o brak szczerości, gdy wymawiają słowa przysięgi małżeńskiej. Jednak potem następuje proza życia i wiele małżeństw nie jest w stanie dopełnić tej przysięgi.

Ludzie się rozchodzą, żyją w separacji, albo się rozwodzą. I znowu piszą w anonsach “szukam żony lub szukam męża”. Dziś małżeństwa nie są trwałe. Jeszcze kilka dekad temu niewiele małżeństw w naszym kraju wnosiło sprawy rozwodowe. Dziś jest inaczej. Niewiele małżeństw żyje w harmonii i zgodzie. Wiele małżeństw bierze rozwody, gdyż chce ponownie ułożyć sobie życie. Powodów takiej decyzji jest wiele. Po pierwsze ludzie są bardziej świadomi i pragną czerpać z życia ile się da. Świadomość ta sprawia, że ludzie nie chcą żyć z przymusu ze względu na dzieci u boku osoby, do której już nic nie czują. Bo uczucie się wypaliło.

Dlaczego tak szybko wypala się małżeńskie uczucie?

Tu również powodów jest wiele. Najważniejszy jest ten, że większość ludzi po ślubie uważa, że jak żyje w małżeństwie, to już nie musi się o nic starać. Zwłaszcza mężczyźni tak uważają. Gdy się ożeni, to może już pozwolić sobie na zapuszczanie piwnego brzuszka, niedbanie o higienę ciała, zaniedbywanie wyglądu i stroju. Wielu mężczyzn postępuje pod tym względem inaczej niż kobiety. Ponieważ kobiety nawet po ślubie najczęściej dbają o siebie. Choć zdarzają się też wyjątki i kobiety również się zapuszczają, co prowadzi do utraty uczucia w małżeństwie. Gdyż taka kobieta nie pociąga już męża. Ponadto wielu mężów uważa, że żona jest równoznaczna ze służącą. Mąż po pracy ma prawo oglądać telewizje, buszować po internecie, czytać gazetę, odpoczywać, spać, albo wyjść z kolegami. Gdyż uważa, że po pracy kobieta powinna wszystko sama robić w domu.

Mąż dobrodusznie pozwala jej opiekować się dziećmi, prać, gotować, zmywać i sprzątać. I gdy to wszystko zrobi wtedy może dopiero odpocząć. Ale wtedy jest godzina co najmniej 22 i mąż chce spać podobnie jak żona, która musi rano wyszykować dzieci do szkoły lub przedszkola i zdążyć na czas do pracy. Gdy nie ma w domu pomiędzy małżonkami podziału obowiązków, to nie ma co spodziewać się, że będzie pomiędzy nimi dobrze. Bardzo ważną sprawą w małżeństwie jest romantyczność. Ilu mężów po ślubie przynosi żonie kwiaty tak bez okazji ? Chociażby to był kwiatek zerwany na polu. Kobiety kochają wszystkie kwiaty. Bo nie liczy się roślina, lecz gest i pamięć.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here