Pielęgnacja jest jedną z najważniejszych czynności, jeżeli chcemy żeby nasze usta się nienagannie prezentowały. Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne należy wykonywać regularnie i stosować do tego odpowiednio dobrane preparaty.

Skóra ust jest niezwykle delikatna, cienka i wrażliwa. Wymaga od nas szczególnej ochrony i pielęgnacji. Dzieje się tak, ponieważ skóra warg nie posiada naturalnej warstwy ochronne w postaci płaszcza lipidowego, dlatego bardzo łatwo usta ulegają uszkodzeniom. Ogromny wpływ na stan ust mają czynniki zewnętrzne, takie jak wiatr, mróz, słońce oraz zmiany temperatury.

Aby uchronić usta przed wszelkimi zagrożeniami, należy dbać o nie szczególnie.
Pomocne w pielęgnacji ust na co dzień, są wszelkiego rodzaju pomadki, balsamy, masełka do ust.

Co w składzie powinien zawierać balsam do ust?

Kluczowe w składzie kosmetyku do pielęgnacji ust, są wszystkie składniki odżywcze. Najlepsze są naturalnego pochodzenia, takie jak: olejki, masła, woski (wosk pszczeli, proteiny jedwabiu, masło shea, olej z migdałów, olej z orzechów, masło kakaowe). Te składniki świetnie regenerują skórę ust, dlatego warto ich szukać w składzie.

Dzięki takim kosmetykom nasze usta będą miękkie, gładkie i świetnie nawilżone. A dodatkowo, zostanie zapewniona im ochrona przed czynnikami zewnętrznymi.

Balsamy do ust, jakie mają właściwości?

W jakiej formie występują kosmetyki do pielęgnacji ust?

Balsam do ust w słoiczku, zazwyczaj ma kremową, dość gęstą konsystencję. Super nawilża i natłuszcza usta. Jednak jego minusem jest to, że aplikuje się go za pomocą palca. Nie zawsze mamy możliwość umyć dłonie, aby czystym palcem zaaplikować kosmetyk. Dla niektórych osób, może być to kłopotliwe.

Balsam do ust w sztyfcie, najczęściej kupowana wersja pomadki do ust. Bardzo łatwa w użyciu i poręczna. Jedyna wada to to, że przed aplikacją trzeba trochę rozgrzać kosmetyk, żeby lepiej wniknął w skórę ust.

Balsam do ust w tubce, ma gęstą konsystencję, ale dobrze się rozprowadza. Na zakończeniu tubki, jest specjalny aplikator. Bardzo praktyczna forma, wejdzie i do kieszeni spodni i do torebki. Nie musimy martwić się, że pod wpływem ciepła nadmiernie się rozpuści.

Przeczytaj też: https://www.luxclub.pl/makijaz-ust-jakie-kosmetyki-sa-potrzebne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here