Chcesz mieć zawsze piękne i zadbane paznokcie? Nie musi to oznaczać ogromnych nakładów na regularne wizyty u stylistki. Wręcz przeciwnie – możesz sobie takie stworzyć w domowym zaciszu. Aby jednak wyglądały profesjonalnie, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości sprzęt, zwłaszcza we frezarkę do paznokci. Dlaczego warto ją kupić i jak można jej używać?

Frezarka do paznokci dla hobbystek

Frezarka do paznokci kojarzy ci się z dużym sprzętem elektrycznym, który stoi w gabinecie kosmetycznym? Dzisiaj taki sprzęt wygląda zupełnie inaczej. Mały i zgrabny zestaw o odpowiedniej mocy nadaje się do pracy nie tylko dla stylistek, ale także dla hobbystek, które lubią dbać o swoje paznokcie, ale także swoich koleżanek.

Frezarka dla osób, które amatorsko zajmują się stylizacją paznokci niczym się nie różni od tej dla profesjonalnych stylistek. Już dziś każda kobieta może zakupić swój sprzęt z podstawowym kompletem czterech frezów (1mm, 2mm, 3mm i 9 mm). Profesjonalistki na pewno będą potrzebowały bogatszego wachlarza frezów, jednak do użytku domowego te podstawowe w zupełności wystarczą.

Frezarka do paznokci – zastosowanie

Elektryczna frezarka do paznokci to sprzęt, który świetnie zastępuje pilniczek. Frezy, czyli nakładki ścierające, obracają się tuż przy skórze lub płytce z określoną prędkością, usuwają wierzchnią warstwę, rozbijając ją na drobniutki pyłek. Frezarka do paznokci ma szerokie zastosowanie. Można używać jej do stylizacji paznokcia – skracania i nadawania mu kształtu. Za jej pomocą można także pozbyć się starej warstwy lakieru hybrydowego, akrylu lub żelu.

Frezarka do paznokci służy także do przygotowania płytki do nałożenia kolejnych ozdób. Można robić nią niewielkie rowki i otwory, można także zmatowić nią płytkę paznokcia pod hybrydę czy wypolerować żel. Uniwersalne frezarki nadają się zarówno do dłoni, jak i stóp, więc można nimi usunąć nagromadzony na piętach naskórek.

Czy warto kupić frezarkę do paznokci?

Jeden sprzęt, tak wiele zastosowań. Właśnie dlatego frezarka do paznokci to świetne rozwiązanie. Ma znaczną przewagę nad pilniczkiem i tarką. Przede wszystkim pracuje szybciej i dokładniej. Na dodatek frezy zazwyczaj są na tyle małe i tak wyprofilowane, by móc dotrzeć nimi do trudno dostępnych miejsc (na przykład zakamarków pod palcami).

Frezarka do paznokci to świetny wybór dla osób, które lubią robić paznokcie i chcą mieć profesjonalny manicure bez wydawania pieniędzy. To także rozwiązanie dla tych, którzy hobbystycznie lubią zdobić paznokcie i chcą zaoferować swoje usługi innym. To także dobra myśl, jeśli zastanawiasz się, czy ścieżka zawodowa stylistki paznokci to rozwiązanie dla ciebie – warto popróbować i nabrać doświadczenia. Kto wie, może znajdziesz w ten sposób wymarzony zawód?

Jaką frezarkę do paznokci wybrać

Jeżeli zaczynasz swoją przygodę z frezarką warto zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

  • Frezy: na sam początek na pewno wystarczą podstawowe, czyli do ściągania masy hybrydowej i żelowej, opracowywania płytki paznokcia a także do polerowania wałów i zrogowaceń wokół paznokcia.
  • Moc: warto wziąć pod uwagę frezarki o mocy 65W. Jest wystarczająca dla hobbystek i profesjonalistek. Taka siła jest większa niż rekomendowane minimum 50W, ale nie na tyle mocna, aby zrobić krzywdę.
  • Prędkość obrotowa urządzenia: najczęściej używana prędkość to 20 000 – 30 000, która jest dostosowywana do wielkości frezu. Sprzęt, który nie osiąga takich prędkości może okazać się niewystarczający.
  • Gwarancja: im dłuższa tym lepsza, czyli np. 24 miesiące.
[Głosów:8    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here