Rf lift

0
1303

Lifting Rf i jego działanie

Lifting Rf stanowi świetną alternatywę dla inwazyjnych zabiegów liftingujących. Jego działanie polega na wykorzystaniu emisji fal elektromagnetycznych o częstotliwości radiowej które to wpływając na skórę właściwą pobudzają jej komórki zarówno do produkcji jak i regeneracji włókien kolagenowych.

Efekty zabiegu RF lift

Efektem przeprowadzenia serii Liftingów Rf jest :

  • redukcja zmarszczek
  • poprawa owalu twarzy
  • obkurczanie zwisającego podbródka
  • redukcja cieni i opuchlizny pod oczami
  • redukcja kurzych łapek
  • ujędrnienie skóry
  • zmniejszenie aktywności gruczołów łojowych
  • zmniejszenie widoczności blizn po trądziku

Na pełne efekty należy jednak zaczekać od 2 do 6 miesięcy. Utrzymują się one przez okres około lat.

Przebieg Liftingu Rf

Lifting Rf polega na użyciu fali radiowej, która rozgrzewa naszą skórę do temperatury 40-60 °C. Powoduje to spiralizację włókien kolagenowych i stymulację metabolizmu fibroblastów do produkcji kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. To wszystko przekłada się na widoczny efekt polegający na poprawie jakości skóry i redukcji jej zwiotczeń. Długość ekspozycji na działanie fali radiowych na dany obszar ciała nie powinna przekraczać 20 minut.

Dla kogo ?

Zabieg Liftingu Rf przeznaczony jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Można go stosować u osób w każdym wieku bez względu na poziom zaawansowania procesów starzenia skóry. Jak łatwo się domyślić jeśli zaczniemy wykonywać Lifting Rf w celach profilaktycznych uda nam się skutecznie spowolnić procesy osłabiania włókien kolagenowych i elastynowych. Rodzaj naszej cery także nie stanowi żadnego ograniczenia. Warto także podkreślić, że Lifting Rf nie jest zabiegiem dedykowanym tylko na twarz. Można przy jego użyciu zadbać o jędrność naszego dekoltu, brzucha czy też nóg.

Przeciwwskazania:

Jak każdy zabieg, również i Lifting Rf ma swoje przeciwwskazania. Nie należy wykonywać go u osób z chorobą nowotworową, wszczepionym rozrusznikiem serce czy metalowymi implantami. Również choroby układu naczyniowego stanowią bezwzględne przeciwwskazanie do wykonania liftingu rf. Podobnie jak ciąża.

Kiedy najlepiej przeprowadzić lifting rf?

Lifting Rf można wykonać o każdej porze roku. Zaleca się jednak wykonywanie tego typu zabiegu po okresie wakacyjnym. Każdy z nas lubi się opalać mimo tego, że wiemy jak niekorzystny wpływ na naszą skórę mają promienie słoneczne. Dlatego też zastosowanie Liftingu Rf pozwoli nam cieszyć się nie tylko piękną opalenizną, ale także jedną skórą.

Czy Lifting Rf boli?

Ponieważ w trakcie zabiegu znacznie wzrasta temperatura skóry można odczuwać lekki dyskomfort. Warto podkreślić jednak fakt, że głowice wykorzystywane do przeprowadzenia Liftingu Rf wyposażone są w system chłodzący, który ma zapobiec nieprzyjemnym odczuciom. Dodatkowo przed zabiegiem nakładany jest żel chłodzący, którego zadanie polega na minimalizacji odczucia ciepła.

Jak często można wykonywać Lifting Rf?

W zależności od kondycji naszej skóry zaleca się od 4 do 8 sesji zabiegowych. Oczywiście o tej częstotliwości decyduje wykwalifikowany lekarz lub kosmetolog.  Zabiegi wykonywane w obrębie twarzy powtarza się co 15 lub 25 dni. Jest to uwarunkowane kondycją naszej skóry oraz zaawansowaniem procesów jej starzenia. W przypadku liftingu rf wykonywanego na innej partii ciała niż twarz zabieg można powtarzać co 10 dni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here