Sprawowanie opieki nad bliskimi poza zaangażowaniem wymaga również nakładu środków finansowych, które niekiedy przekraczają możliwości opiekuna. Zakup lekarstw, środków opatrunkowych, kosmetyków pielęgnacyjnych oraz artykułów higienicznych wiąże się z dużymi miesięcznymi kosztami. Nie zawsze całość tych wydatków są w stanie pokryć kwoty zasiłków opiekuńczych. Dlatego warto ubiegać się o refundację, nie tylko lekarstw ale też innych środków, np. produktów na nietrzymanie moczu, które w sprawowaniu opieki nad chorymi są niezbędne.

Pieluchomajtki – refundacja

Większości osób refundacja kojarzy się wyłącznie z lekami. Rzeczywiście zwrot kosztów zakupu lekarstw w przypadku seniorów jest jedną z najbardziej popularnych metod na redukcję wydatków związanych z leczeniem i opieką nad nimi. Okazuje się jednak, że zakres produktów objętych refundacją jest o wiele większy. Należą do nich chociażby środki higieniczne na nietrzymanie moczu marki Tena, takie jak podkłady anatomiczne, wkłady, pieluchy oraz pieluchomajtki. Refundacja w przypadku tego rodzaju produktów, które zazwyczaj używane są w dużych ilościach oznacza spore oszczędności.

Produkty marki Tena na nietrzymanie moczu zostały zaprojektowane w taki sposób, by zwiększać zakres higieny bez względu na stopień nasilenia objawów. Zróżnicowane ze względu na poziom chłonności chronią przed przeciekaniem, także wówczas gdy u chorego dochodzi do mimowolnego oddawania dużych ilości moczu. Odmienna budowa charakterystyczna dla każdego z rodzajów produktów chłonnych umożliwia ich wygodne zakładanie i zdejmowanie, także wówczas, gdy są stosowane u pacjenta leżącego. Nie ulega wątpliwości, że środki na nietrzymanie moczu w sprawowaniu opieki nad chorymi z NTM są absolutnie niezbędne. Warto więc sprawdzić jakie warunki trzeba spełniać, aby móc ubiegać się o zwrot ich zakupu.

Sprawdź jakie warunki musisz spełnić

Aby móc skorzystać ze zwrotów kosztów na zakup chłonnych produktów marki Tena nie trzeba spełniać żadnych skomplikowanych warunków. Osoba, która chce skorzystać z refundacji musi być ubezpieczona w NFZ. Ponadto powinna udać się do lekarza specjalisty (wykaz lekarzy specjalistów dostępny jest na stronie www.tena.pl) z prośbą o wypisanie zlecenia na pierwszy zakup konkretnych produktów. Zarówno wzór owego zlecenia, jak i zakres pozostałych formalności znajduje się na wymienionej wyżej stronie producenta. Po dopełnieniu wszystkich kwestii formalnych można udać się do dowolnej apteki, która ma podpisaną umowę z NFZ i tam dokonać zakupu dowolnego rodzaju produktu.

Przed dokonaniem zakupu wybranego produktu warto upewnić się, że zakres jego chłonności będzie wystarczający a rozmiar właściwy. W tym celu można skorzystać z bezpłatnych próbek środków chłonnych, które można zamówić na stronie tena.pl. Takie działanie pozwoli uniknąć sytuacji w której nieodpowiednio dopasowany produkt higieniczny nie będzie spełniał należycie swojej roli, nie zapewniając wystarczające ochrony przed przeciekaniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here