Do najpopularniejszych w Polsce form zatrudnienia należą umowa o pracę, umowa zlecenie i umowa o dzieło. Nie są to jednak formy zatrudnienia, które odpowiadają każdemu. Wiele osób marzy o tym, aby z tego czy innego powodu zostać własnym szefem i uwolnić się od ograniczeń związanych z pracą na etacie. Tylko czy rzeczywiście jest to opłacalna decyzja? Czy warto zakładać własną firmę?

Większa odpowiedzialność, ale też większa niezależność

Faktycznie, posiadając własną firmę nie jesteśmy prawnie przykuci do danego miejsca czy budynku, nie mamy też określonych godzin pracy. Nie odpowiadamy przed żadnym szefem, a jedynie przed naszymi kontrahentami, z którymi jesteśmy (a przynajmniej powinniśmy być) na równej pozycji.

Taka duża niezależność wielu osobom się spodoba, ale nie zawsze wbrew pozorom jest czymś pozytywnym. Po pierwsze, brak kontroli ze strony przełożonego może doprowadzić do rozleniwienia i niewykonywania w odpowiednim czasie swoich obowiązków. Po drugie, podczas gdy po wybiciu ośmiu godzin można w wielu przypadkach wyjść z pracy i zapomnieć o niej do dnia następnego, tak właścicielem firmy jest się 24 godziny na dobę.

Dlatego też osoby, które chcą zrezygnować z etatu, ponieważ uważają, że oznacza on zbyt dużo pracy, mogą się mocno rozczarować po założeniu własnej firmy, która może wymagać nawet kilkanaście godzin pracy dziennie. Wskazówek odnośnie do tego, jak zoptymalizować pracę, można szukać m.in. tutaj: http://korporacjabiznesowa.pl/.

Brak przygotowania utrudni osiągnięcie sukcesu

Założenie własnej firmy może być bardzo korzystne finansowo, ale zazwyczaj nie od razu i oczywiście nie w każdym przypadku. Wiele polskich firm upada na samym początku prowadzenia działalności, głównie z racji kiepskiego przygotowania.

Żeby osiągnąć sukces, należy mieć pomysł na siebie i odpowiedni plan. Brak badania rynku, popytu na dane produkty i usługi, konkurencji, przecenianie swoich możliwości i umiejętności doprowadzi zazwyczaj do porażki. Dlatego też, zanim założymy firmę, należy się do tego odpowiednio przygotować. Jeśli to zrobimy, może się okazać, że warto było rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Więcej pożytecznych wskazówek, zarówno dla osób, które dopiero rozważają założenie własnej firmy, jak i tych, którzy już to zrobili, można znaleźć na portalu http://korporacjabiznesowa.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here