Niektóre aplikacje, głównie te ułatwiające i umożliwiające nam szybki kontakt ze znajomymi, na dobre zaczęły przejmować nad nami kontrolę. Ciągłe powiadomienia na messengerze sprawiają, że zerkamy na ekrany chociaż powinniśmy się skupić na czymś innym. W takiej sytuacji warto po prostu się wylogować. Jak to zrobić?

Przez wzgląd na szybki dostęp do znajomych zarówno tych bliższych, jak i tych rozsianych po całym świecie, nikt z nas na co dzień nie wylogowuje się z aplikacji umożliwiających nam łatwy i szybki kontakt ze wszystkimi znajomymi. Taką aplikacją jest oczywiście messenger. Korzystamy z niego cały czas, nierzadko też kosztem ważnych dla nas czynność. Przykładowo chcąc skupić się na nauce, czy też na pisaniu jakiegoś ważnego projektu, czy po postu na pracy, nierzadko przerywamy to, czemu powinniśmy poświęcić najbardziej swój czas w danym momencie i robimy to nie z jakiegoś naprawdę ważnego powodu, ale tylko i wyłącznie po to, aby odpisać znajomemu na wiadomość. Sprawia to, że powrót do naszych obowiązków bywa bardzo trudny, albowiem wybijając się z rytmu tym samym stajemy się rozkojarzeni lub, co gorsza, zaczynamy tracić mnóstwo czasu na rozmowę po której zakończeniu i tak prędzej czy później dostaniemy nowe powiadomienie. Dlatego właśnie warto na czas robienia ważnych obowiązków wylogować się z aplikacji. Bywa tak, że nawet wyciszenie telefonu mało daje, albowiem wciąż działa nam dioda powiadomień, a wyłączanie jej może okazać się bardziej czasochłonne niż samo wylogowanie z aplikacji.

Jak wylogować się z messengera?
Teoretycznie nie możemy tego zrobić, a przynajmniej nie za pomocą aplikacji. Pomimo ciągłych aktualizacji, a także zmiany wyglądu samego messengera, Facebook nie wprowadził do dziś możliwości wylogowania się. Opcja przełączenia konta nic nam nie da i jedyne co możemy zrobić to wylogować się z pozycji ustawień zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i tych obsługujących iOS. W przypadku obu systemów cały proces wygląda bardzo posobnie.
W celu wylogowania się z messengera na iPhonie, najprostszym rozwiązaniem jest wejście w aplikacje Facebooka, a następnie przejście do ustawień, a z nich do opcji “aplikacje”. Tam znajdziemy właśnie nasz messenger z którego wystarczy wyczyścić dane oraz cache.
Z kolei użytkownicy Androida mogą wylogować się wchodząc w ustawienia telefonu, następnie w menager aplikacji i odszukanie w menagerze ikonki z messengerem. Po wejściu w nią pojawi nam się opcja “wyczyść dane”. Należy w nią po prostu kliknąć.

Taki sposób sprawia, że aplikacja całkowicie czyści swoją pamięć, a co za tym idzie zachowuje się tak, jak od razu po jej zainstalowaniu zanim jeszcze się zalogujemy. Te proste sposoby pozwolą nam całkowicie uwolnić się od powiadomień, jakie przychodzą nam na messengerze.

http://www.workshopofnature.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here