Kręcone czy proste?

Jakie włosy wybrać? W jakiej fryzurze będzie mi najlepiej? Pewnie każda z nas, przynajmniej raz w życiu zadała sobie powyższe pytania. Chociaż raz miała podobny dylemat. A odpowiedz jest banalnie prosta. Prosta niczym włosy po zabiegu keratynizacji. Najlepszą fryzurą jest ta, w której czujesz się dobrze. Taka, która podkreśla twoje atuty urody oraz ta, która maskuje jej ewentualne mankamenty. Bowiem fryzura to dopełnienie lub początek każdej dobrej stylizacji. To element składowy całej układanki, którą nazywanym look czy image. Tak więc odpowiedź jest względna, ale niezwykle prosta. Każda będzie miała inną, ale każda z nas wpadnie na nią bardzo szybko. Wystarczy stanąć przed lustrem i zastanowić się nad swoim wyglądem. W ogóle zawsze należy się zastanawiać, przed podjęciem każdej decyzji. No chyba, że jest to weekend w Paryżu, a ty masz 5 minut na spakowanie walizki i zadzwonienie po taksówkę, która zawiezie cię na lotnisko, na którym czekać będzie na ciebie ukochany. I razem spędzicie upojne i szalone dni. Będziecie delektować się widokami i swoimi osobami. I tylko w takiej sytuacji redakcja pozwala za długo nie myśleć 😉 w innych, tych bardziej prozaicznych i przyziemnych należy myśleć! Tak, więc wracając do włosów. Każda fryzura jest dobra. Pod warunkiem, że jest przemyślana lub jesteś co do niej, w stu procentach przekonana. Wówczas wszystko będzie łatwiejsze.

Jeśli jednak zastanawiasz się pomiędzy kręconymi, czy prostymi? I wybrałaś proste, to podpowiadamy jakie narzędzia użyć do tego, aby twoje włosy były nieskazitelnie proste, lśniące i zadbane.

Od czego rozpocząć przygodę z prostowaniem włosów?

Wybór odpowiedniego sprzętu, którym będziemy na co dzień lub odświętnie nadawać swoim włosom idealnie gładką i prostą strukturę, jest niezwykle indywidualny i zależy od różnych czynników i aspektów. Należy przede wszystkim zastanowić się, czego oczekujemy od prostownicy?  Jakie cechy powinna spełniać, aby nasze potrzeby były zaspokojone, a włosy zawsze w idealny sposób wystylizowane. Później możemy przystąpić do określenia budżetu, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na jej zakup. Bowiem na rynku urządzeń do stylizacji włosów na zasadzie prostowania, jest bardzo dużo. Można znaleźć takie, które kosztują kilkadziesiąt złotych oraz takie za „parę stówek” i wyżej. Pobocznym, ale pewnie dla niektórych najważniejszym aspektem, jest wygląd prostownicy. Jest jej rozmiar, kolor, kształt oraz np. dołączony futerał czy ściereczka do czyszczenia delikatnych płytek prostujących. Tak, więc pomijając główne aspekty, takie które w zdecydowany sposób ukierunkowują nas na konkretną markę czy model prostownicy, to każda z was kobitki, będzie miała jeszcze poboczne preferencje. Poboczne ale niezwykle dystynktywne.

Co więc wybrać?

Najlepiej kierować się opiniami, ale nie byle jakimi opiniami. Bowiem mowa tu o rekomendacjach stylistów, ale nie tych z kolorowych magazynów (są one najczęściej sponsorowane). Mowa tu raczej o tych sugestiach, o które możesz podpytać u swojego fryzjera czy stylisty. O takie, które gdzieś słyszałaś podczas babskich spotkań. Bowiem tylko one będą sprawdzone i rzetelne. Tylko one dadzą ci obraz tego jak dany sprzęt zachowuje się na konkretnych włosach. Jeśli jednak wciąż nie ufasz opiniom, to pozostaje ci testować na własnych włosach i kieszeni. Czyli kupować jakiś model i po prostu z niego korzystać. Dla tych, które mogą pozwolić sobie na wydanie większej sumy pieniędzy, podpowiadamy że mogą kupić kilka egzemplarzy, później ewentualnie oddać przyjaciółce lub sprzedać.

Prostownica, prostownicy nierówna!

Tak, jak w przypadku każdego produktu, którego istnieje wiele różnych rodzajów i modeli, tak i w przypadku prostownicy możemy przebierać i wybierać. Warto jest jednak pamiętać o jednej zasadzie. Prostownica z tzw. linii profesjonalnej będzie zawsze lepsza od tej komercyjnej. Dlaczego? Dlatego, że została stworzona z myślą o długotrwałym i intensywnym użytkowaniu. Podzespoły jakie ma pod obudową są kolokwialnie mówiąc mocniejsze. Jej płytki grzewcze wykonane są z trwalszych komponentów, gdyż muszą wytrzymać ciągłe wycieranie i kontakt z różnymi włosami. Po prostu, „prostownice dla stylistów” to inwestycja na lata. To produkt, który będzie nam służył przez długi czas. Zawsze w niezawodny sposób wyprostujemy nią włosy i będziemy zadowolone z efektów. Dodatkowo, tego typu prostownice wyposażone są w czujniki temperatury, ale inne niż te, które możesz zauważyć w komercyjnych modelach. Są one niezwykle czułe i dostosowują temperaturę do bardzo wielu typów włosów, są jak gdyby „inteligentne”. Dlatego potrafią współgrać w różnych warunkach pracy. Czyż nie są godne zainteresowania? Redakcja poleca je dla każdej kobitki, która może wydać kilkaset złotych, ale w zamian oczekuje jakości, dużej ilości funkcji i niezawodności na lata. Aha! Znajdziesz je w sklepach z profesjonalnym sprzętem fryzjerskim oraz na zamówienie w salonach stacjonarnych. Na ogół nie ma ich w zwykłych sklepach z AGD.

Co jeszcze powinnaś wiedzieć?

Jeśli nie możesz pozwolić sobie na modele profesjonalne, zwracaj uwagę na płytki grzewcze. Bowiem to za ich sprawą będziesz prostowała włosy. Będą one miały bezpośredni kontakt z twoimi włosami, dlatego warto by były trwałe, dobrej jakości i co najważniejsze można je było w łatwy sposób czyścić, tak by twoja prostownica była zawsze higieniczna i gotowa do użycia.

Jaki masz wybór?

Płytki ceramiczne lub półceramiczne, które dodatkowo mogą mieć zatopione jony srebra, kryształki diamentów oraz naturalnych minerałów. Mają one spełniać właściwości antybakteryjne oraz przedłużać trwałość całego sprzętu.

Płytki turmalinowe- są one ceramiczne, ale mają dodatkowo zatopiony naturalny pierwiastek, jakim jest turmalin. Ma on polaryzacje ujemną i dlatego przy kontakcie z włosami, jonizuje ich powierzchnie, a w konsekwencji nadaje blask i lśniący kolor.

Płytki tytanowe oraz nanotytanowe- są najtrwalsze i z pewnością potowarzyszą nam przez długie lata. Dodatkowo nanotytan ma opatentowaną formułę Sol-Gel®.

Dlaczego płytki są tak ważne? Dlatego, że maja bezpośredni kontakt z włosami. Jeśli będą wykonane z kiepskiej jakości surowca to szybko ulegną zniszczeniu i porysowaniu. Wówczas taka prostownica będzie do wyrzucenia. Jeśli płytka nie będzie miała gładkiej powierzchni to zacznie zaciągać włosy i je przypalać. A przecież tego byśmy nie chciały.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here