Radykalna zmiana koloru włosów! Dlaczego nie?

Jesteś ponętną brunetką. Masz kruczoczarne włosy, z którymi bliżej stylistycznie ci do kreskówkowej Cruelli De Mon (oczywiście „w połowie”), aniżeli do jasnowłosej Alicji z Krainy Czarów. Jednak pewnego dnia postanawiasz zerwać z dotychczasowym wizerunkiem (przynajmniej stylistycznie) i przejść na jaśniejszą stronę mocy. Przekroczyć magiczne lustro i wejść do świata blond- jasnych piękności. Przyczyny takiego postępowania nie są ci jeszcze do końca znane, pewnie pokusiło cię stwierdzenie kolegi z biurka obok, „że przecież blondynki maja łatwiej” . Cóż, nie przejmuj się! Roztrząsanie tego nie jest teraz zasadne, a na pewno potrzebne. Po prostu chcesz i tyle! 😉 nie ma rady! Redakcja spieszy z pomocą. Poniższy tekst będzie twoim poradnikiem w tej długiej i żmudnej batalii. W walce z upragnionym kolorem włosów i przejściem do świata osób, które zdaniem niektórych mają łatwiej w życiu i byciu. Tak, więc zobaczmy jak tam jest!

Zacznij od…

Zabieg dekoloryzacji lub inaczej mówiąc radykalnej zmiany koloru włosów. Zmiany z ciemnych, na te jasne- blond lub ewentualnie do blondu zbliżonych, należy rozpocząć od wzmocnienia struktury włosów. Jeśli twoje wyjściowe włosy nie są w najlepszej kondycji. Są połamane, wypadają oraz mają rozdwojone końcówki, to wiedz jedno! Zabieg zmiany koloru na blond jeszcze bardziej je osłabi. Jeszcze bardziej nadwyręży ich, i tak niezbyt mocną kondycje. Spowoduje nasilenie niepożądanych objawów, a ty aby przywrócić je do porządku, będziesz musiała nieźle się natrudzić, aby ten stan rzeczy zmienić i cieszyć się pięknymi lśniącymi włosami. Tak, więc rozpocznij wzmacnianie swoich włosów. I pomimo tego, że dekoloryzacja je osłabi, to jeśli twoja pozycja wyjściowa będzie na wyższym levelu, łatwiej będzie ci znieść cały zabieg. Wzmacnianie powinnaś uskuteczniać w sposób systematyczny, niedoraźny. Odżywianie i nawilżanie włosów to powinna być kuracja obowiązkowa dla każdej z nas, niezależnie od tego czy zamierza przejść dekoloryzację czy też nie. Odżywianie, nawilżanie i wzmacnianie możesz wykonywać na dwa sposoby. Od środka, czyli za pomocą suplementów diety oraz zbilansowanej diety, a także na zasadzie zewnętrznej, czyli stosując odpowiednie, wysokiej klasy i jakości kosmetyki oraz różnego typu zioła i naturalne składniki. I niech moc będzie z tobą! Teraz, tak uzbrojona w witaminy, proteiny oraz pierwiastki biotwórcze, nic i nikt nie jest ci straszny.

Kolejny krok!

Dekoloryzację należy wykonywać pod okiem profesjonalisty, czyli w salonie fryzjerskim. Nie polecamy takich eksperymentów w domu, bo nie pomoże ci nawet to, że przez pół roku przed zabiegiem połykałaś tabletki na porost i wzmocnienie włosów. Tutaj nieuwaga oraz dodanie kilku kropel za dużo, chociażby utleniacza, może spowodować poparzenie skóry, wypadnięcie włosów oraz niekontrolowany i nieprzewidziany kolor na głowie. Dlatego takie zabiegi przeprowadzaj u swojego fryzjera. On zna się na stosowaniu farb i preparatów rozjaśniających. Wie również jak reagować w nieprzewidzianych sytuacjach. I ogólnie ma więcej wprawy oraz doświadczenia od ciebie i twoich, nawet najbardziej kochanych przyjaciółek.

Jeśli już zdecydujesz się na wizytę u fryzjera będzie on wykonywał tzw. zdejmowanie koloru, czyli nic innego jak będzie pozbywał się twoich kruczoczarnych pasm, a rzecz tych jaśniejszych, wybranych przez ciebie.  Dekoloryzacja może odbywać się za pomocą amoniaku, tutaj przyda się twoja moc włosów, gdyż amoniak będzie je przypalał i niszczył.  Będzie to zabieg szybki, ale obarczony konsekwencjami. Fryzjer może również zastosować zabieg typu color peel  będzie to dłużej trwało, ale zdecydowanie włosy ci podziękują.

Farbowanie!

Jeśli kolor będzie już „wypłukany”, a włosy będą w dobrej kondycji, i w ogóle wszystko z twoja skórą na głowie będzie w porządku to czas przystąpić do farbowania na wybrany odcień. Wiedz jedno, nie będzie to od razu piękny jasny blond. Na takie cuda będziesz musiała jeszcze poczekać. Wybór farby oraz konkretnej tonacji, oczywiście będzie należał do ciebie, ale sądzimy, że pod okiem profesjonalnego fryzjera wszystko przebiegnie w należyty sposób. A ty w lustrze spotkasz uśmiechniętą i zadowoloną ze swojego wyglądu kobietę, która wie czego chce i nie boi się po to sięgać.

Farbowanie może odbyć się farbą trwałą (co polecamy) oraz farbą półtrwałą, wówczas tonacja koloru nie będzie tak oczywista i dokładna. Farbowanie włosów po dekoloryzacji to ogólnie sprawa dla wprawnych fryzjerów. Należy bowiem mieć na uwadze podrażnioną skórę oraz osłabioną kondycje włosów. W prawdzie po „zdejmowaniu koloru” należy odczekać parę tygodni, to nie mniej jednak twoje włosy długo będą wracały do siły. Farbowanie będzie odbywało się etapami, stopniowo będziesz osiągała żądany kolor, ale nie obawiaj się! Pod opieką profesjonalisty na każdym z tych etapów powinnaś wyglądać zjawiskowo. Powinnaś być zadowolona, że zdecydowałaś się na tak radykalną zmianę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here