Praca sekretarki staje się coraz bardziej pożądaną na rynku pracą. Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu niewiele dziewczyn decydowało się zatrudnić w firmach jako asystentki czy sekretarki prezesów i dyrektorów. Praca ta budziła często wątpliwości, a także mogła stać się źródłem kpin. W dzisiejszych czasach jednak wiele się zmieniło, a sekretarki mają naprawdę ciekawe zadania.
Aby zostać sekretarką nie trzeba kończyć jakiś specjalnych szkół, wystarczy jednak być rozgarniętym. Wiedzieć gdzie coś załatwić, potrafić szybko spiąć różne tematy. Zadaniem sekretarki jest przecież usprawnianie życia dyrektora czy prezesa. A czym konkretnie zajmuje się sekretarka na co dzień?
W dużej mierze każdy dzień sekretarki zależy od tego, co tego dnia ma zaplanowane dyrektor. Jeśli są to spotkania wewnętrzne, sekretarka musi zarezerwować na nie odpowiednią salę, sprawdzić w kalendarzu kto i na którą godzinę ma zjawić się u jej przełożonego, zadbać o drobny poczęstunek i napoje, przygotować prezentacje i wydruki.
Jeśli dyrektor tego dnia jest w podróży służbowej to sekretarka może mu towarzyszyć, jednak nie jest to często spotykane. Zazwyczaj zostaje ona w biurze i czeka na kontakt ze strony przełożonego. Może się bowiem okazać, że podczas podróży trzeba zmienić rezerwację w hotelu, anulować bilet lub zakupić kolejny, zlecić wysłanie ważnego dokumentu i tym podobne. Praca sekretarki polega w dużej mierze na byciu na każde zawołanie prezesa i ułatwianie mu pracy.
Ile zarabia sekretarka? Zarobki sekretarek zależą od firmy, od rodzaju pracy, od pozycji dyrektora. Prezes w bardzo dużej i bogatej firmie na pewno może pozwolić sobie na sowite wynagrodzenie dla swojej sekretarki. Może ono sięgać nawet kilku tysięcy złotych.
Sekretarka w szkole na wsi zarabia znacznie mniej, ale też jej zakres obowiązków nie jest duży i skomplikowany.
Czy warto zostać sekretarką? Jest to na pewno ciekawa praca, pozwalająca zdobyć wiedzę na temat firmy i pracujących w niej ludzi. Jeśli zarobki są na wysokim poziomie to warto się nad taką pracą zastanowić.

http://www.czasabsolwenta.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here