Zbliża się wiosna, a wraz z nią nadchodzą ciepłe dni. Coraz więcej osób będzie spacerowało po parkach i udawało się w miejsca rozrywki rodzinnej, np. do zoo albo różnych ogrodów tematycznych. Spacery na łonie przyrody uprzyjemnić mogą liczne atrakcje kierowane do najmłodszych, a także tych nieco starszych. Czym byłoby zoo bez budki z lodami czy Łazienki Królewskie bez waty cukrowej i kolorowych baloników?
To są obrazy, które łatwo zapadają w pamięć – miłe chwile, które warto przechowywać, składające się na ogólne poczucie szczęśliwego dzieciństwa i dobrze spędzonego czasu w rodzinnym gronie.
Widok sprzedawców ulicznych jest dla nas tak oczywisty, że nie zastanawiamy się nad tym, że są to głównie pracownicy sezonowi. W każdym większym mieście czy kurorcie wypoczynkowym wraz ze zbliżającymi się wakacjami, wzrasta zapotrzebowanie na pracowników. Oferty zatrudnienia kierowane są głównie do uczniów i studentów, których szczególnie powinna interesować praca sezonowa Warszawa jest przestrzenią aktywności agencji pracy tymczasowej, które często zajmują się poszukiwaniem pracowników do różnych dodatkowych prac.
Dlaczego uczniowie i studenci są cenionymi pracownikami w obszarze pracy sezonowej? Po pierwsze z reguły szukają pracy na okres wakacji, więc ich interesy są zbieżne z intencją pracodawców, którzy potrzebują pracowników na konkretny okres. Po drugie, studenci nie mają wysokich wymagań dotyczących zaplecza socjalnego – nie mają potrzeby pracować na etacie, gdyż zazwyczaj są objęci ubezpieczeniem zdrowotnym rodziców, a także nie mają potrzeby uzyskania stabilizacji finansowej, co sprawia, że godzą się na umowy cywilnoprawne, np. umowę zlecenie czy umowę o dzieło, a nawet – pracę bez umowy. Po trzecie, w okresie studiów młodzi ludzie podejmują zazwyczaj swoją pierwszą pracę. Ponieważ nie mają doświadczenia, ich stawki nie są wysokie. Znów jest to sytuacja korzystna dla obydwu stron – pracodawca ponosi niewielkie koszty zatrudnienia pracownika, a ten zdobywa pierwsze doświadczenia zawodowe.
Obsługa stoisk z lodami, goframi czy balonami to nie jedyna dostępna praca sezonowa Warszawa słynie ze swoich knajpek na Starym Mieście, Bulwarach Wiślanych czy Krakowskim Przedmieściu. Są to doskonałe miejsca gdzie można spotkać się ze znajomymi, napić piwa w sobotni wieczór czy zjeść wyśmienite danie w ogródku restauracji. Wzmożony ruch w takich miejscach wymusza zatrudnienie dodatkowego personelu: kelnerki, barmanów, baristów a nawet animatorki dziecięce, które zajmują się dzieckiem, podczas gdy rodzice w spokoju jedzą lunch.
Sezon letni to także czas, gdy galerie handlowe pękają w szwach. Wielu młodych ludzi ma przerwę wakacyjną. Lato w mieście spędzają, snując się po centrach handlowych, dokąd uciekają przed upałem. Dla sklepów odzieżowych czy obuwniczych oznacza to konieczność zatrudnienia dodatkowego personelu, aby sprostać potrzebom klientów. Wzrost popularności galerii w okresie letnim, przekłada się także na konieczność zwiększenia liczebności zmiany w fast foodach.
Ofert pracy sezonowej podczas wakacji jest tak wiele, że przy odrobinie zaangażowania, każdy szukający, znajdzie zatrudnienie. Warto zrobić ten krok i uzyskać pierwsze doświadczenia zawodowe.

http://www.blogfinance24.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here