Chciałbyś zostać Informatykiem zajmującym się programowanie w aplikacji ‘Java’ ? Czy wiesz jaką kwotę pieniężną zarabia Programista ?

Jeżeli chciałbyś zostać Informatykiem musisz być w tym naprawdę dobry, dlaczego? Rynek pracy jest nieograniczony, możliwości zarobku są również nieograniczone, a to oznacza, że konkurencja też jest całkiem duża. Zatem gdzie najlepiej pracować? Jeżeli nie mamy dużych ambicji to zdobędziemy pracę w każdym, pierwszym lepszym sklepie informatycznym. Natomiast jeżeli mamy duże plany na swoją przyszłość związane właśnie z tym zawodem, to możemy starać się ubiegać o pracę w firmach takich jak ‘Google’ czy ‘Apple’, gdzie płacą bardzo wysokie wynagrodzenia za pracę na tym stanowisku.

Dyrektorzy wymagają od pracowników osiągnięć oraz umiejętności aby prawidłowo wykonywali swoją pracę, która wpływa na poprawne funkcjonowanie firmy. Konkretne zarobki programisty java w wyżej wymienionych firmach – “Średnia miesięczna pensja stażystów: 5678 $ (Liczba stażystów: 1000+), Początkowa, średnia miesięczna pensja na pełnym etacie: 9425 $”. Jak dla mnie są to dosyć spore kwoty i wydaje mi się, że warto poświęcić swój czas, aby nauczyć się programowania w javie i móc pracować w tak wielkich, światowych firmach.

Ciekawostka – Z badań wynika, że 70% osób zatrudnionych na stanowisku: “Programista Java” pracuje na podstawie umowy o pracę, mniej niż 5% osób pracujących na powyższym stanowisku otrzymuje premię co miesiąc, natomiast 96% zatrudnionych stanowią mężczyźni. Jest to dość spora przewaga, lecz jak dobrze wiemy, kobiety są również znakomite w tej branży.

Jest wiele języków programowania, które warto poznać przed wyborem tego, którego chcemy się nauczyć na pierwszym miejscu: Java, JavaScript, PHP, SQL, Scala, Python, R, Swift, C#, C++ oraz wielu innych. Mimo tego, że wyglądają jakby były do siebie w miarę podobnego to każdy z nich jednak się nieco różni i każda komenda mimo, iż wygląda tak samo to znaczy kompletnie co innego.

Zatem jakI język wybrać i jak zacząć zdobywać wiedzę aby mieć możliwość pozyskania dobrej pracy ?

Jest wiele kursów szkoleniowych, które oferują nam różne wyżej wymienione języki programowania, umożliwiają otrzymanie certyfikatów za nasze osiągnięcia. Jeżeli ktoś jest samoukiem na pewno może znaleźć i nauczyć się wszystkiego w internecie, jeżeli uważamy, że jesteśmy w tym dobrzy, możemy udać się również na studia informatyczne, w których dostaniemy konkretne wskazówki jak zaliczyć dane egzaminy i otrzymać dyplom, a co najważniejsze zdobyć doświadczenie. Sposobów jest wiele, lecz który Ci najbardziej odpowiada musisz wybrać tylko i wyłącznie sam.

Osobiście uważam, iż gdyby nie to, że moim głównym głównym zainteresowaniem jest praca grafika, natomiast na drugim miejscu jest zarobek w internecie sam chętnie nauczyłbym się programować.

Myślę, że musiałbym poświęcić sporo czasu na naukę, lecz wiedziałbym, że na pewno mi się to przyda oraz, że to co robię ma sens i pomoże w dalszym ciągu rozwijać moją pasję oraz pozyskać wymarzoną robotę.

http://www.novapr.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here