Jeśli jesteś kobietą, najprawdopodobniej nie chcesz mieć jakoś specjalnie rozbudowanych mięśni nóg (nie licząc oczywiście samych pośladków). Powinnaś jednak mimo tego zadbać o ich odpowiednie umięśnienie, które na pierwszy rzut oka nie będzie widoczne, a pozwoli ci uelastycznić skórę, ujędrnić ją i… palić więcej kalorii! Bo im więcej masz na ciele mięska, tym większy jest twój codzienny wydatek energetyczny. Jesz więcej i nie przejmujesz się wagą. To prawdziwy cud, który na pewno chciałabyś osiągnąć – a zrobisz to, wykonując najlepsze ćwiczenia na uda siłownia.

Wyjaśnijmy sobie coś jednak na samym początku. Jeśli twoje nogi są jeszcze mocno otłuszczone i póki co koncentrujesz się na tym, by je wyszczuplić i by sprawić, aby stały się one smuklejsze, najprawdopodobniej szukałaś już w sieci różnorodnych programów treningowych wyszczuplających uda i łydki. No i jakie były tego wyniki? Oczywiście znalazłaś wiele takich programów, które często w swoim opisie tłumaczą ci, że dzięki nim, jeśli będziesz wykonywać je przez określoną ilość dni, twoje uda staną się szczuplejsze! Czy jest to możliwe? No nie do końca, jeżeli nie przejdziesz na ujemny bilans kaloryczny. Równie dobrze mogłabyś wykonywać każdy inny trening, a efekt byłby dokładnie taki sam. Nie ma ćwiczeń wyszczuplających uda. Nie wierz w to, że jakiekolwiek ćwiczenia na uda siłownia pozwolą ci je wysmuklić. W przypadku spalania tkanki tłuszczowej najważniejsza jest po prostu dieta. To o nią musisz zadbać, jeśli chcesz pozbyć się zbędnego balastu.

Możesz jednak ćwiczyć swoje uda, by były one atrakcyjnie zarysowane. Nie stosując jakichś specjalnie dużych obciążeń, nie sprawisz, że nagle staną się one gigantyczne i masywne, a ty nie wciśniesz się już w żaden standardowy rozmiar spodni. Mięśnie uda, a zwłaszcza mięśnie czworogłowe, rozbudowują się dość szybko, dlatego nie powinnaś ich stymulować na każdym treningu – staraj się pracować nad nimi wyłącznie raz w tygodniu, wykonując wszystkie ćwiczenia z minimalnym obciążeniem. Zacznij od klasyki, czyli standardowych przysiadów. To ulubieniec wielu miłośników ćwiczeń siłowych, który rozwija w rzeczywistości całe ciało. Teoretycznie koncentrujesz się tutaj głównie na pracy ud, ale jednocześnie wsparciem dla nich stają się twoje łydki i pośladki. Musisz trzymać sylwetkę wyprostowaną i stabilizować całe ciało, a za to odpowiedzialność biorą mięśnie głębokie brzucha. Pamiętaj jednak, aby podczas wykonywania przysiadów zachowywać prawidłową technikę. Najlepiej poproś kogoś, aby spojrzał na ciebie, gdy ty będziesz trenować lub nagraj się na telefonie i następnie przeanalizuj cały ruch. Popraw błędy, by zminimalizować ryzyko urazów. Przysiady nie są ćwiczeniem prostym, ale na pewno bardzo efektywnym.

Wszystkie ćwiczenia na uda siłownia delikatnie rozbudują twoje nogi, ale tego efektu nie musisz się obawiać, bo wbrew pozorom jedynie uatrakcyjni on twoją sylwetkę. Sprawi, że stanie się ona bardziej zgrabna i wysportowana. Takim ciałem każda kobieta chciałaby się pochwalić!

http://www.miss-fit.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPosiłki
Następny artykułZdrowy układ krążenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here