Czy modna fryzura istnieje?

Moda! Cóż to za zjawisko. Dlaczego coś nazywamy modnym, a coś zupełnie przechodzi bez echa. Pozostaje niezauważone i po cichutku przemija i staje się historią, gdzieś tam, czasem wspominane na rodzinnych fotografiach czy filmach VHS. Moda, to nie tylko ubrania czy makijaż, to również fryzura, jako dopełnienie wizerunku. Bo cóż nam po tym, że będziemy miały modną sukienkę czy makijaż ze światowych wybiegów, jak nasza fryzura nie będzie do tego pasowała. Nasz wizerunek to całość. To ubiór, makijaż, perfumy, dodatki, elektroniczne gadżety, ale również fryzura. Modna damska fryzura. Hasło najczęściej wpisywane i wyszukiwane w internetowych przeglądarkach na całym świecie. Czyli jednak potrzebujemy czuć się modnie. Chcemy podążać za trendami, chociaż co i rusz manifestujemy odmienność. Skandując, nie! nas moda nie dotyczy. Nie ulegamy modzie, tylko kupujemy, ubieramy się i zachowujemy tylko tak, jak sami chcemy. Lecz nic bardziej mylnego. Człowiek to stworzenie stadne. I poza małymi wyjątkami, które wytworzyły się na przestrzeni ewolucji i zmian społeczno-socjologicznych, zawsze będziemy potrzebowali kogoś lub czegoś co będzie dla nas miało wartość nadrzędną i z czego będziemy mogli czerpać wzorce. Niezależnie czy to dotyczy ubioru, fryzury czy zachowania i poglądów. Modna fryzura. Czy jedynie kobiety poszukują wzorców? Pewnie, nie. Faceci również pragną modnie się ubierać, wyglądać, zachowywać. Dlaczego? Powodów pewnie jest wiele. Jeden to, ten o którym napisaliśmy czyli fakt, że facet to również człowiek (chociaż czasem, nam kobietom wydaje się, że jest inaczej), a zatem stworzenie stadne. Czyli stworzenie, dla którego wzorce są ważne. I albo sam je wyznacza albo za nimi podąża. Tak więc, my ludzie potrzebujemy mody. Mody w różnym aspekcie życia i bycia.

Modna kobieca fryzura! Czyli jak?

Jak wiele ludzi na świecie, tak pewnie wiele różnych opinii, poglądów i ocen, na temat fryzur. Dla jednych z nas odpowiednia będzie ta krótka, na kształt Małgorzaty Kożuchowskiej, dla jeszcze innej odpowiednie będą długie zwiewne loki lub proste, jak przysłowiowy drut włosy niczym te, które ma Natalia Siwiec. I chociaż o gustach się nie dyskutuje, pozostaje to kwestią indywidualną, to na temat trendów już można podyskutować. A nawet czasem trzeba! Poradniki modowe i urodowe, aż się prześcigają w rankingach najlepszych i najmodniejszych fryzurach kobiecych. I pomimo, że kobitki.pl to również lifestylowe portal, to my nie zaserwujemy ci Droga Czytelniczko, kolejnego fryzjerskiego rankingu. O nie! My pójdziemy o krok dalej! Chcesz się przekonać? Przeczytaj do końca…

To nie ranking, to rzetelny obraz możliwości jakie możesz mieć na swojej głowie!

Pokusiliśmy się o stworzenie swoistej mapy, do której będziesz mogła zajrzeć, zawsze wtedy, kiedy będziesz miała na to ochotę lub podejmiesz decyzję o zmianie wizerunku. Zapragniesz pójść na całość i skrócić włosy o dobre 30 cm lub po prostu będzie chciała przypomnieć sobie, jaka fryzura jest dla ciebie odpowiednia. Przypominamy. Nasz poradnik to subiektywne przemyślenia, które powstały w oparciu o obserwacje i wysnucie odpowiednich wniosków na temat modnych fryzur.

Kształt twarzy!

Tak, jak już wiesz, i pewnie nie raz czytałaś. Każda z nas posiada inny kształt twarzy. Istnieją cztery zasadnicze rodzaje kształtów twarzy, do których dobieramy rodzaj fryzury.

Pierwszy z nich to twarz o kształcie owalnym. Czyli taka, której miara długości stanowi około półtora miary szerokości. Charakteryzuje się wysoki czołem, lekko wydłużonym podbródkiem i jest węższa na linii żuchwy niż na skroniach. Jeśli przypuszczasz, że jesteś reprezentantką właśnie takiego kształtu twarzy, to wygrałaś los na loterii. Hura! Dla ciebie będzie odpowiednia niemalże każda fryzura. W każdej będziesz wyglądała pięknie. Będziesz mogła bez obaw zaryzykować stwierdzenie, że masz modną fryzurę.

Drugi rodzaj kształtu twarzy, to okrągły. Jeśli twoja twarz ma taką samą szerokość jak i długość, to właśnie znalazłaś się w gronie osób o okrągłej twarzy. Nie należy tego mylić z wagą i tuszą. Osoby o tego typu kształcie wcale nie muszą nosić rozmiaru sióstr Grycan. Twarz Amora to nie powód żeby jutro biec na siłownię i wyciskać siódme poty. Twoje pełne policzki, niezbyt wysokie czoło oraz zaokrąglona, mała  broda są przyczynkiem do tego abyś zainwestowała w dobrego fryzjera, który stworzy dla ciebie fryzurę z pazurkami przy twarzy, taką która będzie podwinięta przy ramionach oraz całą gamę różnych takich, które optycznie wyszczuplą twoją twarz.

Przedostatni rodzaj kształtu twarzy to prostokątna. Tutaj długość twarzy jest większa od jej szerokości. Tak, jak ma to miejsce w prostokącie. Twoje czoło jest duże, broda długa a policzki uwydatnione i silnie zarysowane, to idealna dla ciebie będzie fryzura, taka która podkreśli twoje kobiece atuty, a jeśli jednak będziesz chciała zmienić wizerunek, to musisz spowodować optyczne skrócenie całej twarzy. Wówczas fajnie będziesz wyglądała w półdługich włosach, fryzurach ciętych kaskadowo i miękko opadających.

Ostatni rodzaj kształtu twarzy, to kwadratowa. Tak, jak nazwa wskazuje twoje odbicie w lustrze można wpisać w figurę jaką jest kwadrat. Jej szerokie czoło i żuchwa oraz wystające kości jarzmowe powodują, że idealne dla ciebie są fryzury z przedziałkiem asymetrycznym oraz takie, które miękko opadają na ramiona.

Czy idealny przepis na modną fryzurę istnieje?

Pewnie nie, chociaż można trzymać się pewny wytycznych. Chociażby takich, które przedstawiliśmy powyżej. Pomimo tego, że moda to pojęcie niezwykle indywidualne , bo przecież coś może być popularne na światowych wybiegach, ale już nie koniecznie dobre do warszawskiego czy krakowskiego podwórka.

Pamiętaj, że modne jest to, co tobie się podoba. Wszakże zachęcamy do śledzenia modowych nowinek i naśladowania tego co dobre i wartościowe, ale niech cię inspirują tylko ogólne zasady postępowania chociażby w doborze właściwej fryzury. Reszta niech pochodzi z twojego wnętrza i subiektywnego przekonania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here