Podwodne życie dla wielu osób jest bardzo fascynujące, niestety nie każdy może pozwolić sobie na nurkowanie w egzotycznych akwenach wodnych. Na szczęście snorkeling pozwala na podziwianie morskiej fauny i flory bez specjalnych umiejętności i sprzętu.

Czym jest snorkeling?

Dla wielu osób jest to interesująca forma spędzania wolnego czasu podczas wakacji. To pływanie po powierzchni wody z częściowo zanurzoną głową. W ten sposób można obserwować podwodne życie na niewielkich głębokościach. Aby spróbować snorkelingu nie trzeba przechodzić specjalnych kursów, wystarczą chęci.Do tej formy aktywności niezbędna jest maska do snorkelingu. Dzięki niej nie ma konieczności częstego wynurzania, aby zaczerpnąć powietrza. Występują dwa typy tego sprzętu, klasyczna maska z fajką oraz pełnotwarzowa. Obie świetnie nadają się do pływania powierzchniowego

Klasyczna czy pełnotwarzowa?

Maski do snorkelingu są przeznaczone zarówno dla małych, jak i dużych pływaków. Do niedawna dostępne były tylko modele klasyczne. Charakteryzujące się maską, która przypomina okulary zasłaniające oczy i nos. Do zestawu dołączona jest fajka z ustnikiem, który należy odpowiednio przymocować, aby bezpiecznie czerpać przyjemność ze snorkelingu. W tym modelu oddychanie odbywa się za pomocą ust.Pełnotwarzowa maska do snorkelingu zasłania całą twarz. Fajka umieszczona jest na środku głowy ponad czołem, fajka stanowi integralną część maski. Użytkując ten model można oddychać zarówno ustami jak i nosem. Nie należy się martwić tym, że maska wewnątrz zaparuje, dobry sprzęt nie dopuści do takiej sytuacji. Łatwość zakładania oraz brak specjalistycznych ustawień sprawiają, że jest ona szczególnie polecana osobom początkującym.

Nurkowanie a snorkeling

Choć są to podobne formy aktywności to wiele je od siebie różni. Przede wszystkim głębokość zanurzenia. Snorkeling to powierzchniowe pływanie z częściowo zanurzoną twarzą, natomiast podczas nurkowania schodzi się na większe głębokości. Dlatego też do nurkowania potrzebny jest odpowiedni sprzęt (maska, butla z powietrzem, odpowiedni strój i płetwy) oraz przygotowanie.Maska do snorkelingu nie jest przeznaczona do nurkowania. Co prawda wiele z nich posiada specjalne zabezpieczenia, które blokują napływ wody przy głębszym zanurzeniu. Standardowo jednak podczas snorkelingu schodzi się na głębokość 1 metra, maksymalnie dwóch.

Maski do snorkelingu dostępne są w ofercie divezone.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here