Wokół manicure hybrydowego urosło wiele mitów. Kobiety cenią go za świetną trwałość, nieskazitelny wygląd i niezawodność. Są jednak i przeciwnicy tego rodzaju manicure, którzy twierdzą, że hybryda uczula i niszczy paznokcie. Zdarza się również w internecie natknąć na wpisy mówiące o tym, że częste wykonywanie manicure hybrydowego może nawet powodować raka! Nie ma co się dziwić, że wiele kobiet zanim podda się temu zabiegowi, wyszukuje w sieci jak najwięcej informacji na jego temat. Zatem co warto wiedzieć o manicure hybrydowym?

Prawdy czy mity?

Manicure hybrydowy jest zabiegiem upiększającym paznokcie. Można go stosować zarówno na paznokciach u dłoni, jak i u stóp. Jest trwały, niezawodny i daje ogromny wachlarz możliwości stylistycznych. Jednym słowem to najchętniej wybierany zabieg stylizujący paznokcie, który sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i od święta. Ale czy manicure hybrydowy jest bezpieczny?

Nad manicure hybrydowym krążą od jakiegoś czasu czarne chmury. Przeciwnicy twierdzą, że hybryda niszczy paznokcie, że uczula, a przy częstym wykonywaniu może powodować choroby nowotworowe. Skąd takie stwierdzenia? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Czy manicure hybrydowy niszczy paznokcie?

W sieci znajdziemy wiele nieprzyjemnych dla oka zdjęć paznokci po zdjęciu hybrydy. Niektóre wyglądają naprawdę groźnie. Należy jednak pamiętać, że to nie lakier wywołuje takie spustoszenie na płytce paznokcia, a nieumiejętne jego usuwanie.

Lakiery hybrydowe utwardzane są światłem UV dzięki czemu stylizacja zachowuje nienaganny wygląd przez długi czas. Tak naprawdę do kolejnej wizyty w salonie zmuszają nas nieestetyczne odrosty, ponieważ stylizacja zazwyczaj jest dalej w nienaruszonym stanie. Fakt ten powinien być dla wielu wskazówką, że lakiery te wymagają specjalnej techniki usuwania.

Profesjonalne salony wiedzą, że lakiery hybrydowe usuwa się tylko i wyłącznie poprzez moczenie paznokci w acetonie. Aceton rozpuszcza lakier, dzięki czemu można go z łatwością usunąć z płytki paznokcia bez jej uszkadzania. Niestety wiele osób błędnie usuwa hybrydę poprzez silne spiłowanie, a nawet zrywanie. To kategoryczne błędy, które oczywiście doprowadzają do zniszczenia płytki paznokcia.

Zatem nie hybryda, a sposób jej ściągania może niszczyć paznokcie. Wybierając salon manicure w Poznaniu upewnij się, jaką techniką usuwany jest manicure. Zdarza się, że manikiurzystka delikatnie spiłuje pierwszą warstwę topu frezarką, ale nigdy nie powinna usuwać całości lakieru, aż do naturalnej płytki.

Czy lakiery hybrydowe uczulają?

Tutaj również w grę wchodzi profesjonalizm wykonania zabiegu. Dlatego tak ważne jest, aby wybierając salon manicure sugerować się przede wszystkim jakością usługi. Pomocne przy wyborze najlepszego salonu w okolicy mogą być nasze poradniki, np. JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY SALON MANICURE W LUBLINIE? WIEMY, JAK GO ZNALEŹĆ! Znajdziesz tu ciekawe wskazówki oraz informacje odnośnie najlepszych gabinetów w swojej okolicy, które dokładają wszelkich starań, aby zabiegi wykonywane były z zachowaniem higieny i bezpieczeństwa. To właśnie bezpieczne i higieniczne wykonanie zabiegu gwarantuje zadowolenie.

Jeśli chodzi o uczulenia, to należy podkreślić, że wszystkie lakiery zawierają związek, który może wywołać uczulenie. Jedne uczulają bardziej, inne mniej. Jeśli w trakcie zabiegu dojdzie do zalania skórek lakierem hybrydowym, lub zostanie on niedokładnie utwardzony, może dojść do reakcji uczuleniowej. Dlatego ważne jest, aby zabieg wykonywany był przez doświadczoną stylistkę.

Czy regularne wykonywanie manicure hybrydowego może powodować raka?

W tym przypadku chodzi nie tylko o samą hybrydę, co o sposób utwardzania lakieru. Manicure hybrydowy utwardza się pod specjalną lampą emitującą promienie UV, a jak wiadomo promieniowanie to może wywoływać nowotwory skóry. Tutaj odpowiedzi jednoznacznej udzielić nie możemy, ale można sobie porównać skalę naświetlania w przypadku zabiegu manicure, a skalę naświetlania promieniowaniem UV w przypadku korzystania z solarium.

Reasumując, wszystko jest dobre i bezpieczne pod warunkiem, że podchodzi się do tego z głową.

aplikacja Moment.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here