Gmail to jedna z najpopularniejszych poczt internetowych, która daje swoim użytkownikom wiele możliwości. Jest to poczta bezpłatna, z której może korzystać każdy. Wystarczy założyć konto, co jest bardzo prostym działaniem. Jest w całości dostępna w języku polskim, dlatego nie ma trudności w założeniu konta i swobodnym korzystaniu z tej poczty internetowej. Całość ustawień jest bardzo intuicyjna, przy czym wygląd jest bardzo ładny. Można go zmieniać i dostosowywać do swoich upodobań, podobnie jak wiele ustawień, które można zmienić.
Skrzynka odbiorcza podzielona jest na cztery główne działy: ,,główne”, ,,społeczności”, ,,oferty” i ,,powiadomienia”. W pierwszej zakładce lądują maile otrzymywane od znajomych lub od różnych kontaktów, które są często używane, bądź zapisane jako ostatnio wybrane. W zakładce społeczności znajdują się wiadomości, które dotyczą portali powiązanych z tym adresem mailowym, natomiast do zakładki oferty zostają przydzielone maile, które zawierają w sobie oferty sprzedaży, bądź podobne, ogólnie są to oferty reklamowe. Do ostatniej zakładki przypisane są wiadomości, które informują na przykład o przedmiotach kupionych na aukcji internetowej, bądź dotyczą obserwowanych przez nas ofert lub stron internetowych.
Działaniem, które należy podejmować raz na trzy miesiące, bądź nawet raz w miesiącu, w celu ochrony swoich danych, jest zmiana hasła dostępu do poczty elektronicznej. Jak zmienić hasło na gmail? To bardzo proste. W prawym górnym rogu znajduje się ,,koło zębate” oznaczające ustawienia. Należy na nie kliknąć i z pojawiającego się paska należy wybrać ,,ustawienia”, po czym przejść do czwartej zakładki o nazwie ,,konta i importowanie”. Pierwszą z opcji do wybrania jest zmiana ustawień konta, w której można zmienić hasło. Należy pamiętać, aby hasło było unikalne, zawierało jak najwięcej różnych znaków, czyli cyfr, liter małych i dużych oraz znaków specjalnych, aby możliwość rozszyfrowania hasła była trudna dla osoby niepowołanej. Dlatego nie powinno się używać w hasłach ciągu cyfr 123, 12345, ponieważ są one najbardziej powszechne, tak samo jak imię, czy data urodzenia.

http://www.diamondchand.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here