Jak powszechnie wiadomo nowy rok jest czasem postanowień. Każdy człowiek pragnie stać się lepszy. W internecie a zwłaszcza w mediach społecznościowych pojawia się masa wydarzeń np. w 2019 nie będę pił alkoholu, zacznę się uczyć języka obcego, będę wpierać innych, chodzić na siłownie. Jednak zdecydowanie najczęściej pojawiającym się postanowieniem jest schudnę, zrzucę kilka zbędnych kilogramów, by lepiej wyglądać lub by zadbać o swoje zdrowie.
Postanowienie to oczywiście jest fantastyczne, ale wcale nie takie proste do zrealizowania. Dlaczego?
A no dlatego, że trzeba się pilnować, uważać na to co się je, kiedy ale również w jakich ilościach. Zwracać uwagę trzeba zwłaszcza na kaloryczność spożywanych posiłków. To co najważniejsze to dostarczenie organizmowi takiej ilości kalorii w ciągu dnia, która odpowiada naszemu rytmowi. Rytm dnia siedzący mniej kalorii i analogicznie rytm dnia aktywny w wysiłek fizyczny, więcej kalorii.
Jak wiadomo śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, więc na nim należy się skupić najbardziej. Nie polecam zjeść tłustej kiełbasy przegryzionej jasnym, pszennym pieczywem. Znacznie lepiej sprawdzi się grahamka z twarożkiem. Tylko ile kalorii ma bułka grahamka?
Otóż w 100g ma ok 262 kcal przy czym jest bogata w biało, które da nam energię przez dłuższy czas niż zwykła pszenna kajzerka. Co więcej mała kajzerka zawiera w sobie spore ilości szkodliwych tłuszczy w przeciwieństwie do grahamki. Istotne z punktu widzenia osób odchudzających się jest również to, iż grahamka zwiera dwa razy tyle błonnika co zwykła bułka, w przełożeniu z polskiego na nasze oznacza to, że nasz układ trawienny będzie pracować lepiej i dłużej będziemy syci. Inne istotne dane dotyczące kaloryczności grahamki:
– jest źródłem potasu;
– dostarcza ok 65mg magnezu;
– zawiera żelazo, którego braki mogą doprowadzić do wystąpienia anemii.
Zatem grahamka stanowi świetną alternatywę dla popularnej kajzerki, świetnie smakuje, wspomaga nasz organizm dostarczając niezbędnych minerałów a dodatkowo jest niskokaloryczna.

http://www.geostrefa.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here