Po szaleństwach sylwestrowej nocy przychodzi czas na leki oddech, by z przytupem wejść w karnawał. Jest to fantastyczny czas zabawy, energii, szalonych imprez i dobrej muzyki. Podczas organizacji zabawy karnawałowej warto pamiętać o nietuzinkowych dekoracjach i wystroju sali. Spróbujmy przyjrzeć się dziś dekoracjom wykonanym z bibuły, szczególnie będą nas interesowały kule bibułowe. Postaramy się też odpowiedzieć na pytanie, czy są one pożądaną dekoracją w tym sezonie.

Bibuła – idealny materiał do dekoracji

Ozdoby karnawałowe powinny być przede wszystkim szalone, przykuwające uwagę, kolorowe, ale jednocześnie niebanalne. Warto poświęcić im nieco więcej uwagi, aby wystrój pomieszczenia, w którym będzie odbywał się bal, czy impreza karnawałowa, nie był kiczowaty i chaotyczny. Wspólny mianownik, który będzie razem spinał wszystkie ozdoby i tworzył z nich ciekawą całość jest bardzo istotny. Bibuła jest materiałem, z którego możemy wykonać wiele ciekawych ozdób, takich jak wiszące spirale, konfetti, czy wspomniane już wcześniej kule bibułowe. To właśnie te ostatnie są zdecydowanie najbardziej widowiskowe spośród wymienionych. Wykonane z bibuły w różnych kolorach, zawieszone pod sufitem lub na ścianie kule bibułowe pięknie wypełniają przestrzeń i przykuwają uwagę. Niepodważalną zaletą kul bibułowych, takich jak np. https://kucmar.pl/pol_m_DEKORACJE_Dekoracje-papierowe_Kule-bibulowe-357.html jest ich uniwersalność. Świetnie sprawdzą się jako ozdoby na bal przebierańców dla dzieci, ale także zdecydowanie nie będą zbyt dziecinne, kiedy wykorzystamy je podczas imprezy firmowej czy domówki z przyjaciółmi. Wszystko zależy od tego, jakie zastosujemy barwy i gdzie je umieścimy, a także możliwości jakie daje pomieszczenie, w którym będzie odbywała się karnawałowa impreza. Wystarczy tylko obudzić naszą fantazję i kreatywność.

Kule bibułowe kupione czy wykonane własnoręcznie?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: to zależy. Od czego? Jeśli posiadamy choć niewielkie zdolności manualne, trochę czasu i odrobinę zmysłu artystycznego spokojnie możemy takie kule bibułowe wykonać samodzielnie. To nic trudnego, a w internecie znajdziemy masę filmików instruktażowych, które pokarzą nam krok po kroku jak poradzić sobie z tym zadaniem. Jeśli natomiast nie dysponujemy czasem, a na widok robótek ręcznych oblewają nas zimne poty, zdecydowanie lepiej skorzystać z oferty sklepów internetowych bądź stacjonarnych, gdzie wybór kul bibułowych jest całkiem spory. Potem już wystarczy tylko przymocować je do sufitu, ściany, bądź zawiesić na karniszach, dzięki czemu będą cieszyć oko naszych gości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here