Adrian, Mateusz, Karolina i Monika. Każdy z nas ma imiona. Niezależnie od miejsca na świecie i obowiązującej kultury czy religii wszędzie ludziom nadawane są imiona. Tak jest teraz i tak było od samego początku historii ludzkości jaką znamy. Wiele imion ma swoich świętych, swoich patronów w różnych religiach, a inne mają swoje ukryte znaczenia.
Ludzie imiona nadają nie tylko sobie wzajemnie, ale także bogom czy zwierzętom. Imiona zatem są bardzo ważnym elementem życia ludzkiego, a mimo to tak nie wiele o nich wiemy. Mało kto zna znaczenie swojego imienia, albo jego pochodzenie. Coś co towarzyszy nam na co dzień jest nam również bardzo obce i jedynie symboliczne. Nie interesujemy się genezą, tym co znaczą imiona, tylko samym brzmieniem. Podczas wybierania imienia dla dziecka rodzice zwracają uwagę na to czy imię jest ładne, albo popularne, a nie co ono oznacza. Dawniej zwracano większą uwagę na ich znaczenie i często przypisywano konkretne imiona do konkretnych osób. Tak samo ma się sprawa z nazwiskami. Ktoś kto trudnił się kowalstwem miał zdecydowanie lepsze pretendencje do nazywania się Kowalski niż na przykład stolarz.
Podczas szukania imienia dla dziecka, ale nawet dla kota czy innego domowego pupila warto zajrzeć do słownika imion. Przy okazji można poznać znacznie własnego imienia i imion bliskich. Z taką wiedzą możemy im później zaimponować i również przekazać bardzo ciekawą wiedzę na temat ich samych. Pamiętajmy, że imiona pozostają z nami przez całe życie i w pewien sposób utożsamiamy się z nimi.

http://www.pozytywnazmiana.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLato
Następny artykułCo to znaczy km?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here