Różne kształty twarzy!

Jak każda z nas wie, a jak nie, to dowie się z poniższego tekstu, jest tak, że każda z nas ma inny rodzaj kształtu twarzy. Niezależnie od tuszy, wagi, karnacji czy pochodzenia. Kształt twarzy w głównej mierze warunkuje rodzaj fryzury w której będziemy wyglądały dobrze, w której każdy kto nas zobaczy stwierdzi! „dobrze wyglądasz, ta fryzura jest właśnie dla ciebie”. Niezależnie od umiejętności fryzjera, do którego chodzisz, warto jest abyś miała świadomość tego jakiego kształtu twarzy jesteś posiadaczką. To z pewnością uchroni cię przed źle dobraną fryzurą, częstymi wizytami w salonie fryzjerskim (chociaż to może nie było by takie kiepskie) oraz w ogóle będziesz lepiej wyglądała, a co za tym idzie twoje samopoczucie będzie stale na wysokim poziomie. Chyba watro jest posiadać taką wiedzę, prawda?

Twarz, twarzy nierówna!

Pewnie pomyślałaś sobie, no jasne, że nie ma dwóch identycznych twarzy. No przecież różnimy się od siebie. I pomijając jednojajowych bliźniaków (chociaż tutaj też istnieją różnice), to każdy człowiek jest inny. Taka natura gatunku ludzkiego. Nie ma dwóch takich samych osób, a więc nie ma dwóch identycznych twarzy. I z punktu widzenia fizjologicznego jest to niezaprzeczalna prawda. Co do tego, tak jak ty, my również nie mamy wątpliwości. Nie o tym dziś! Mowa tu o fizjonomii, czyli potocznie rzecz ujmując o wyglądzie geometrycznym. Jest tak, że ludzkość (również tę płci męskiej) podzielić można na pewne grupy jeśli chodzi o kształt twarzy i to w jaki sposób determinuje ona rodzaj fryzury w jakiej będziemy wyglądały jak milion dolarów. W jakiej spacerek z Brajankiem i Dżesiką po korytarzach galerii handlowej będzie niczym spacer po wybiegu dla modelek. Mówiąc wprost. Kształt twarzy ma znaczenie dla twojego dobrego wizerunku.

Zacznijmy od początku!

Mamy różne kształty twarzy. Wyróżniamy cztery zasadnicze oraz główne grupy. Jedną z nich jest grupa kształtów kwadratowych. I pewnie w twojej głowie teraz powstaje pytanie, ale skąd ja mam wiedzieć jaki mam kształt twarzy. Przecież w metryce urodzenia tego nie przeczytam, w innych dokumentach tego nie sprawdzę. Co to jest kształt? Już spieszymy z pomocą! Nie jest to jakaś wartość biometryczna, nie jest to również dana osobowa wrażliwa. Nie, nie, nic z tego. To nic innego jak wielkość, kształt i rodzaj twojej twarzy, taki który można wpisać w figurę jaką jest kwadrat. Chyba jeszcze pamiętasz ze szkoły podstawowej co to jest kwadrat. Taka figura, której wszystkie boki są równe. Tego typu kształt można jeszcze opisać stosując pewne wyliczenia. Jeśli stosunek długości twojej twarzy jest równy jej szerokości oraz masz wyraźnie zarysowaną żuchwę to z pewnością masz właśnie twarz kwadratową i możesz się porównywać do znanej i cenionej aktorki Diane Kruger, Paris Hilton czy Angelina Jolie. A jeśli ich nie znasz (w co wątpimy) to z domowego podwórka możesz się uosabiać z Edytą Górniak, Nataszą Urbańską czy Joanną Brodzik.

 

Kwadratowy kształt twarzy a odpowiednia fryzura!

Już wiesz, że jesteś posiadaczką kwadratowego kształtu twarzy. Jej długość jest równa szerokości i masz wyraźnie zarysowaną żuchwę oraz kości jarzmowe. Masz również wysokie i wydatne czoło. I co teraz. Jak odpowiednio dobrać fryzurę? Tak, aby wymodelowała twój wizerunek lepiej niż nawet najbardziej idealnie wykonany makijaż.

Asymetria i przedziałek to twoi sprzymierzeńcy!

Posiadaczkom kwadratowego kształtu twarzy, polecamy wszelkiego rodzaju asymetrie, w tym przedziałek oraz grzywkę. To rozwiązanie doda przeciwwagi ostrym rysom twarzy i zmiękczy linie. Polecamy również zaczesywanie wszystkich włosów na jedną stronę. Oprócz złagodzenia kantów kwadratowej twarzy, to uczesanie doda również trochę romantyzmu w Twoim wyglądzie i od teraz będziesz zachwycać, zarówno podczas spotkań na randce, jak również w biurze czy na korporacyjnym korytarzu.

Cieniowanie!

Cieniuj, cieniuj i jeszcze raz cieniuj! To zabieg stylistyczny stworzony właśnie dla kwadratowej twarzy. Najważniejsze jest to, aby drapowania, pazurki i rzeczone cieniowanie powodowało zwiewność i nonszalancję w całej stylizacji. Tym odwrócisz uwagę od ostrych rysów i wydatnych kości żuchwy i policzków.

Fale i loki!

Nie jesteś zadowolona z kwadratowego kształtu twarzy? Można temu zaradzić! Jeśli posiadasz długie lub półdługie włosy to kręć loki. Twórz fikuśne fale i w ogóle rób twórczy bałagan na głowie. Chodzi o to, aby utworzone kompozycje z kosmków włosów lekko opadały na wystające elementy na twojej twarzy. Tak, aby zakrywały policzki i żuchwę.

Chcesz dobrze wyglądać? Unikaj!

Kwadratowy kształt twarzy nie lubi prostych i symetrycznych cięć. Nie są dla ciebie grzywki, które w prosty i bezpośredni sposób zakrywają całe czoło i w linii prostej opadają na nos. Nie są dla ciebie różnego typu boby i grzybki. Nie funduj sobie również fryzur płaskich i prostych jak drut włosów. To jeszcze bardziej umasywni twoją twarz i całą sylwetkę.

I na koniec…

Niezależnie od tego jakiego kształtu twarzy jesteś posiadaczką. Najważniejsze, abyś to ty była zadowolona ze swojego wyglądu. A wówczas wszyscy to zaakceptują i będą przekonani o słuszności twojego wyboru i stylizacji!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here