Suszarka do włosów jest praktycznie niezbędnym urządzeniem dla każdej kobiety, która posiada długie włosy. Bardzo często biorąc poranny prysznic potrzebujemy podsuszyć włosy, by nie spóźnić się do pracy. Suszarka przydaje się także wtedy, gdy wybieramy się na imprezę czy po prostu uczucie mokrych włosów nie jest dla nas przyjemne. Warto jednak wiedzieć, że suszarka suszarce nierówna, a obecnie na rynku jest ich prawdziwe zatrzęsienie.

Suszarki to również jedno z ważniejszych urządzeń, jakie musi znaleźć się w każdym salonie fryzjerskim. Chcąc odpowiednio zadbać o włosy swoich klientek, konieczne jest postawienie na suszarki wyposażone w dodatkowe funkcje chroniące każdy rodzaj włosów. Suszarki sprawdzają się doskonale również podczas stylizacji fryzur. Niezbędna jest, kiedy chcemy lekko podkręcić włosy na szczotce.

  1. Jaką suszarkę do włosów wybrać?
  2. W co powinna być wyposażona dobra suszarka?
  3. Na jaki silnik postawić?
  4. Jonizacja, czyli jedna z podstawowych funkcji
  5. Dodatki w suszarce do włosów
  6. Jaka suszarka sprawdzi się przy włosach cienkich, a jaka przy grubych?

Jaką suszarkę do włosów wybrać?

Suszarki do włosów przede wszystkim różnią się między sobą mocą. Im jest ona większa, tym szybciej jesteśmy w stanie wysuszyć włosy. Aby suszarka była wygodna, powinna posiadać regulację nadmuchu, ponieważ często zdarza się, że potrzebujemy wysuszyć bardzo mokre włosy, a niekiedy jedynie delikatnie je podsuszyć. Z tego względu regulacja mocy jest praktycznie niezbędna. Wygląd suszarki jest również bardzo ważny. ładniejsi lepiej wykonana suszarka będzie cieszyć oko, a korzystanie z niej będzie czystą przyjemnością.

W co powinna być wyposażona dobra suszarka?

Dobry sprzęt służący suszeniu włosów powinien przede wszystkim posiadać regulację mocy suszenia. Włosy grube i zdrowe można suszyć mocą sięgającą nawet 2000W, jednak włosom cieńszym warto tego oszczędzić i suszyć mocą maksymalną 1800W. Podczas wybierania odpowiedniej suszarki, warto zwrócić uwagę, czy posiada ona jonizację. Zimny nawiew to kolejna cecha, którą warto mieć w swojej suszarce. Wykorzystać go można do układania włosów. Często mówi się też, że zimny nawiew nie niszczy włosów tak bardzo, jak ciepły. Tłumik hałasu pozwala na dłuższe suszenie włosów, gdyż hałas nie jest wtedy tak uciążliwy. W najnowszych suszarkach znajdziemy czujnik nawilżenia włosów, który zabezpieczy nasze włosy przed nadmiernym wysuszeniem.

Na jaki silnik postawić?

Coraz częściej w suszarkach nowoczesnych wykorzystuje się silniki bezszczotkowe. Wykazują się one bardzo dobrym działaniem, przede wszystkim cechują się dłuższą wydajnością i lepszym działaniem. Silnik bezszczotkowy gwarantuje szybsze suszenie włosów, a także lżejszą wagę całej suszarki. Mając do wyboru suszarki z silnikiem DC (zasilane prądem stałym), suszarki AC (zasilane prądem zmiennym) bądź suszarki z silnikiem bezszczotkowym – koniecznie zdecyduj się na ostatni wariant.

Jonizacja, czyli jedna z podstawowych funkcji

Jonizacja to jedna z funkcji w suszarkach do włosów, która pojawiła się całkiem niedawno w tych urządzeniach. Taki typ urządzenia wytwarza jony ujemne i zamyka łuski włosów, które na skutek temperatury rozchylają się. Jonizacja sprawia, że włosy pozbawione są nieprzyjemnego efektu elektryzowania. Ponadto jonizacja dba o to, by włosy po wysuszeniu nie były szorstkie i matowe. Suszarki do włosów z jonizacją sprawiają, że włosy są bardziej miękkie, błyszczące, a każda kobieta jest bardziej zadowolona.

Dodatki w suszarce do włosów

Wiele suszarek posiada dodatkowy tryb, nazywany trybem turbo. Przydaje się szczególnie, kiedy chcemy w pośpiechu wysuszyć włosy oraz jest niezbędny do precyzyjnego modelowania. Koncentrator to specjalna wąska końcówka, którą posiadają nowe i starsze suszarki. Służy do bardziej precyzyjnego skierowania strumienia gorącego powietrza, co pozwala na bardzo dokładne modelowanie fryzury. Dyfuzor to kolejny dodatek, który sprawdza się, kiedy kobieta chce unieść włosy u nasady głowy. Suszarki z dyfuzorem mają albo długie, albo krótkie końcówki.

Jaka suszarka sprawdzi się przy włosach cienkich, a jaka przy grubych?

Podczas wyboru suszarki, powinniśmy najpierw określić, jakie włosy posiadamy, by nie zafundować im czegoś, co je zniszczy. Włosy dzielimy na cienkie i grube. Zazwyczaj włosy cienkie są mniej odporne, natomiast te grube, bardziej odporne. W przypadku włosów cienkich suszenie powinno trwać jak najkrócej, ponadto moc suszarki nie powinna przekraczać 1500-1800W. Włosy cienkie pozytywnie zareagują na modele z jonizacją. Obowiązkowa jest tutaj także regulacja siły nawiewu.

Włosy grube wytrzymają moc sięgającą nawet 2000W. W ich przypadku sprawdzi się suszarka z jonizacją i dyfuzorem, gdyż nie tylko ochroni włosy podczas suszenia, lecz również ułatwi ich modelowanie i podniesienie u nasady. Wiele kobiet wykorzystuje szczotkę do suszenia włosów. Warto podczas wybierania suszarki skusić się na sprzęt z dyszą koncentrującą, która pozwoli skierować strumień ciepłego powietrza prosto na włosy na szczotce. By znaleźć odpowiednią suszarkę dla siebie, warto pobuszować po Internecie. Prawdziwie ciekawą ofertę prezentuje RTV Euro AGD, gdzie znajdziesz mnóstwo intrygujących egzemplarzy w najróżniejszych cenach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here