Soczewki kontaktowe służą bezpiecznej i efektywnej korekcji, takich wad wzroku, jak: astygmatyzm, prezbiopia, daleko- i krótkowzroczność. Są lekkie i wykonane z materiałów o wysokiej przepuszczalności tlenu. Szkła kontaktowe dostępne są również w różnych trybach noszenia, np. soczewki miesięczne, jednodniowe.

Soczewki kontaktowe a wady wzroku

Soczewki kontaktowe przeznaczone są do korygowania różnych wad wzroku, np.: astygmatyzmu (soczewki toryczne), prezbiopii (soczewki progresywne), krótko- i czy dalekowzroczności (soczewki sferyczne). Jest to wyrób medyczny, dlatego powinien być dobierany w salonie okulistycznym. Na wizytę u okulisty można umówić się za pośrednictwem strony internetowej: mojepierwszesoczewki.pl. Na podstawie badania wzroku specjalista oceni rodzaj wady wzroku a także dobierze odpowiednie parametry soczewek, które zapewnią ich komfortowe użytkowanie.

Materiał soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe wykonane są z bardzo lekkich hydrożelowych lub silikonowo-hydrożelowych materiałów, które charakteryzuje duża przepuszczalność tlenu. Dzięki temu podczas noszenia soczewek oczy swobodnie oddychają, a także mają zapewniony odpowiedni poziom nawilżenia.

Soczewki idealnie sprawdzają się do uprawnia sportów, ponieważ materiał z jakiego zostały one wykonane jest odporny na warunki atmosferyczne – nie brudzi się, nie paruje, nie moknie nie pęka. W soczewkach można bezpiecznie pływać, biegać, nosić kask czy okulary przeciwsłoneczne.

Soczewki kontaktowe a bezpieczeństwo

Szkła kontaktowe są całkowicie bezpieczne dla oczu, pod warunkiem, że zostały dobrane u okulisty, na podstawie analizy wyników badania wzroku. Istnieją barwione modele soczewek korekcyjnych. Ich pigmenty zamknięte są we wnętrzu soczewki, dlatego oko nie ma z nimi bezpośredniego kontaktu. Nie istnieje również ryzyko, że szkło kontaktowe dostanie się do tylnej części oka. Powierzchnia oczu pokryta jest specjalną błoną, która łączy się z powiekami, dlatego obawa, że soczewka utknie za gałką oczną jest nieuzasadniona, ponieważ jest to fizycznie niemożliwe.

Soczewki miesięczne i jednodniowe

Szkła kontaktowe dostępne są w wersji miesięcznej oraz do jednorazowego użytku. Soczewki jednodniowe to idealne rozwiązanie do noszenia okazjonalnego, np. uprawiania sportu, wizyty na basenie czy wyjście na imprezę. Szkła kontaktowe miesięczne sprawdzają się u osób, które całkowicie chcą zrezygnować z noszenia tradycyjnych okularów. Należy jednak pamiętać, że para soczewek do noszenia przez 30 dni wymaga codziennej dezynfekcji oraz przechowywania w specjalnym pojemniku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here