Mistyczne dziedzictwo Inków połączone z tradycjami konkwistadorów daje niesamowity efekt indiańsko-hiszpańskiej mieszanki, która powoduje, że Peru jest wyjątkowo chętnie odwiedzanym krajem przez miliony turystów z różnych stron świata. Chyba nie ma nikogo, kto wracałby z kraju Inków zawiedziony.

Atrakcje w Peru z logostour.pl

Wycieczka do Peru z biurem podróży pozwoli dobrze poznać wszystkie największe atrakcje oraz kulturę tego niesamowitego państwa. To w zasadzie Ameryka Południowa w pigułce, ponieważ można zobaczyć zarówno ośnieżone szczyty Andów, jak i piaszczyste plaże, bujne lasy Amazonii czy też wyjątkowe zabytki. Różnorodność i piękno tego kraju podkreślają jeszcze tradycyjne, wielokolorowe stroje potomków Indian, tak chętnie przez nich noszone. Tak naprawdę każdy znajdzie tutaj coś ciekawego dla siebie.

Podróż do Peru zaczyna się w stolicy, czyli Limie, ale w tej metropolii nie trzeba się zatrzymywać na długo, ponieważ to, co najlepsze w kraju Inków jest zlokalizowane gdzie indziej.

Wycieczka do Machu Picchu w Peru

Trudno sobie wyobrazić wycieczkę do Peru bez zwiedzenia jednego z siedmiu nowych cudów świata, jakim są pochodzące z XV wieku ruiny Machu Picchu. Ten położony wysoko w górach kompleks składający się ze świątyni, budynków mieszkalnych, wieży i obserwatorium świadczy o wyjątkowym geniuszy budowniczych inkaskich. Z powodu dużej wysokości nigdy tam nie dotarli hiszpańscy konkwistadorzy i przez wieki, aż do roku 1911, nikt nie wiedział o istnieniu tego niesamowitego miejsca, z wyjątkiem okolicznych mieszkańców. Wycieczka z biurem podróży do Peru umożliwia zobaczenie tego fascynującego miejsca, do którego zostały wprowadzone limity dziennych wejść.

Cuzco, Nazca i inne atrakcje

Cuzco, czyli dawna stolica imperium inkaskiego, zachwyca malowniczym położeniem, ale i wspaniałą architekturą inkasko – kolonialną. Tam również można posłuchać andyjskiej muzyki na żywo, zjeść tradycyjne przysmaki i kupić wyroby sztuki rękodzielniczej. Oczywiście nie może też w programie zabraknąć podziwiania tajemniczych linii na płaskowyżu Nazca czy wjazdu na punkty widokowe np. po drodze do Puno.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here