Daleka podroż pociągiem na drugi koniec Polski raczej nie należy do przyjemnych doświadczeń. W Polskich pociągach wciąż wiele pozostawia wiele do życzenia. Co zrobić, by przebyć wielogodzinną podróż bez uszczerbku na zdrowiu psychicznym? Najważniejsze, to znaleźć sposób, który pozwoli nam na chwilowe odcięcie się od uciążliwej rzeczywistości. Nie ma nic gorszego, niż dzielenie przedziału z osobami niebiorącymi pod uwagę tego, że każdy ze współpasażerów ma swoje granice, których dobrze byłoby nie przekraczać.

Zapewne wszyscy z Was nasłuchali się już opowieści o tym, jak nagle do przedziału ktoś wchodził z kebabem, albo w najmniej oczekiwanym momencie wyciągał z torby kanapki z jajkiem? Zapachy unoszące się w przedziale w tym momencie naprawdę trudne są do opisania, dlatego na przyszłość dobrze jest także pomyśleć o naszych własnych wyborach żywieniowych na czas podróży. Przede wszystkim, zainwestujmy w suche jedzenie i napoje, które swoim zapachem nie będą powodowały dyskomfortu u naszych współpasażerów.

Czas upłynie nam w miarę szybko, jeśli postanowimy zająć się w drodze czymś pożytecznym. Nie każdy z nas posiada zdolności manualne, typu robótki na drutach. Na szczęście istnieje wiele ciekawych alternatyw. Nic tak nie przyspiesza czasu podróży, jak interesująca lektura. Do podróżnej torby dobrze będzie więc zabrać jakąś ciekawą książkę, odciągającą nas od szarych widoków polskich ulic za oknem pociągu. Świetnym sposobem jest także słuchanie muzyki z odtwarzacza mp3. Z chwilą nałożenia słuchawek na uszy, nie widzimy i nie czujemy nic. Jest tylko muzyka i relaks w równoległym świecie. W ten sposób można także słuchać audiobooka, jeśli nie mamy ochoty na czytanie książek w formie tradycyjnej.

Podróżując pociągiem z słuchawkami na uszach trzeba jednak zachować czujność i świadomość. W pociągach czyha mnóstwo złodziei i oszustów, mogących połasić się na nasze torby, torebki, czy plecaki. Perspektywa utraty portfela z pieniędzmi i kartą do bankomatu nie wydaje się nikomu zbyt przyjemna.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here