Nie każdy ma naturalne predyspozycje do tego, by zostać zawodowym kucharzem. Jednak dużo ludzi ma naturalny talent do gotowania i pieczenia i chętnie przyrządzają potrawy dla swoich bliskich. Szczególnie pieczenie ciast i innych wypieków, jest dla wielu bardzo przyjemną czynnością, w której chętnie biorą udział.
Domowy wypiek
Mówi się, że domowe wypieki są najlepsze, bo ten co je wykonuje wkłada w nie swoje serce. Jeśli ma się dobry przepis i się do niego stosuje, to można stworzyć prawdziwe cudo kulinarne. Do takich wyjątkowych wypieków, należy między innymi tor bezowy. Jednak jest to dosyć trudny wypiek, który wymaga wiele cierpliwości, a poza tym nie każdy wie jak zrobić beze. Tak naprawdę tort bezowy robi się z zaledwie kilku składników, które każdy ma w swoim domu. Najważniejszymi produktami są tu białka i cukier. Ubija się po kolei określoną liczbę białek, dodając do tego w trakcie ubijania cukier. Dodaje się go w niewielkich ilościach co jakiś czas, aż do całkowitego ubicia białek z cukrem. Proces ten trwa dosyć długo, ale musi być dobrze wykonany, by beza dobrze wyszła. Do ukręconych białek, dodaje się odrobinę mąki ziemniaczanej, by beza była jeszcze lepsza.
Pieczenie
Następnym etapem jest pieczenie bezy. Całą masę rozkłada się na blaszce przykrytej papierem do pieczenia, tworząc okrągłą konstrukcję. Czym wyższa konstrukcja, tym lepszy będzie tort bezowy. Następnie zaczyna się pieczenie. Trwa ono bardzo długo, bo mimo że początkowy okres pieczenia trwa zaledwie kilkanaście minut, to potem stopniowo trzeba zmniejszać temperaturę piekarnika, by beza się odpowiednio wysuszyła. Cały proces trwa około 1 godzinę – 1, 5 godziny, jest to więc dosyć długi proces.
Dekorowanie
Tort Pawlowej bo tak inaczej nazywa się tort bezowy, trzeba na koniec pięknie udekorować. Przyda się do tego bita śmietana lub krem, a także posypka czekoladowa, kolorowe żelki czy też surowe owoce. Najczęściej używa się właśnie połączenia bitej śmietany i owoców, bo taki tort jest najsmaczniejszy.

http://4emotion.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzanse współcześnie
Następny artykułOpinie użytkowników

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here