Mówi się, że nic tak nie poraża męskiego poczucia estetyki, jak kobieta w śniegowcach. Mimo to, miliony pań na całym świecie nie wyobraża sobie lepszych butów na zimowe lub jesienne chłody. Nic dziwnego, mają one naprawdę wiele zalet.

Już od kilku sezonów polska zima staje się coraz bardziej łaskawa. Temperatury rzadko kiedy spadają znacznie poniżej zera, śniegu na ulicach jest coraz mniej a oblodzone chodniki to coś, o czym zdążyliśmy już na dobre zapomnieć. Mimo to nikt nie zamierza rezygnować ze śniegowców. Wręcz przeciwnie! Te mocno kontrowersyjne buty urosły już w naszym kraju niemalże do roli zimowej klasyki.

Jak powstały śniegowce?

Śniegowce, chociaż kojarzą się przede wszystkim ze srogą zimą, śnieżnymi zaspami i minusowymi temperaturami, powstały w kraju, który raczej nie ma wiele wspólnego z zimnem. Pierwsze śniegowce na świecie zaprojektowano i wyprodukowano w Australii, w latach dwudziestych XX wieku. Obuwie to wykonane było z owczej skóry i zszywane w taki sposób, by futro znajdowało się wewnątrz buta.

Oryginalne, australijskie śniegowce zostały zaprojektowane właśnie w taki sposób po to, by ogrzewać stopy, odprowadzać wilgoć na zewnątrz i zapewniać wygodę. W butach zastosowano charakterystyczne, szerokie podeszwy, które miały gwarantować stabilność.

Pierwsze śniegowce z Australii sięgały aż do połowy łydki. W miarę zyskiwania popularności na świecie wprowadzono jednak wiele różnych wariantów tego obuwia. Obecnie na rynku znaleźć można krótkie śniegowce do kostek, buty sięgające za kolana, wciągane, z guzikami, sznurowane, w niemalże wszystkich kolorach. Tym, co w śniegowcach pozostaje niezmienne, jest materiał oraz charakterystyczna, szeroka podeszwa.

Czy śniegowce są modne?

Śniegowce to buty wzbudzające wiele kontrowersji ze względu na swój wygląd. Wielu wprost określa je jako brzydkie. Czy są jednak modne? Wystarczy rozejrzeć się po zimowej, polskiej ulicy, aby zobaczyć je na nogach znacznej części kobiet. Bez wątpienia cieszą się one bardzo dużym powodzeniem – czy ze względu na swój wygląd, czy może raczej ze względu na niezwykłą wygodę – nie sposób ocenić.

Oczywiście nie da się ukryć, że śniegowce nie są obuwiem eleganckim. Nie można połączyć ich z garsonką, koszulą czy elegancką sukienką, gdyż efekt będzie raczej groteskowy. Do takich stylizacji najlepiej sprawdzą się klasyczne sztyblety, oficerki czy skórzane muszkieterki.

Śniegowce doskonale sprawdzą się jednak w wielu innych stylizacjach. Bardzo dobrze wyglądają w połączeniu z jeansami, spodniami motocyklowymi, legginsami czy spodniami woskowanymi.

Czytaj więcej: Rodzaje damskich kurtek jesiennych – trendy 2018

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here