Niewielu wie, że w naszym kraju istnieje również firma zajmująca się produkcją zegarków na rękę, która może stawać w szranki z największymi gigantami światowego przemysłu. Zegarki Balticus zostały docenione przez klientów na całym świecie i dzisiaj są eksportowane na wszystkie kontynenty. To duży sukces, również przez wzgląd na to, że początkową misją firmy było stworzenie mikrobrandu, który będzie zajmował się rodzimą produkcją użytecznych urządzeń w dobrej cenie.

Mała wielka firma

Z zegarkami Balticus wiąże się bardzo interesująca historia. Siedziba firmy mieści się w Gdyni, gdzie składane są zegarki z wykorzystaniem podzespołów sprowadzanych z Hongkongu. Na ten moment oferta zegarków Balticus opiewa w ponad 100 modeli, które sukcesywnie wprowadzane są na rynek. Co prawda początkowo była to produkcja zakrojona na małą skalę, aczkolwiek szybko po stworzeniu swoich flagowych zegarków, Balticus stało się globalną marką rozpoznawalną w całym kraju oraz poza jego granicami.  To pozwoliło zdobyć zaufanie właścicieli wielu salonów, którzy bardzo chętnie włączyli produkty od Balticus do swoich ofert i do dzisiaj są zadowoleni z takiego posunięcia.

Klient nasz Pan

Sama marka promuje się, jako mikrobrand, który pomimo iż jest mały nie idzie na kompromisy. Istotnie siedziba nie jest z pewnością wielkimi halami, które mogłyby się równać z Seiko Global, aczkolwiek jak wszędzie, również w tym przypadku liczy się efekt, a nie metoda. Producenta zegarków Balticus trzeba również wyróżnić za bardzo oryginalne podejście do komunikacji z klientem. W firmie stawia się wręcz na koleżeńską relację na tej linii. Zupełnie nie zdziwiłoby nas to, gdyby właściciel pozwolił potencjalnemu klientowi wejść do środka hali produkcyjnej i przyglądać się temu, jak powstaje jego zegarek. To właśnie taka rodzinna wręcz atmosfera pozwoliła zdobyć rzesze klientów, którzy chętnie polecali zegarki Balticus innym.

Dobre mechanizmy i unikalny design

Mechanizmy trzeba także wyróżnić ze względu na wyjątkową precyzję wykonania. Klienci bardzo rzadko zgłaszają jakiekolwiek problemy z działaniem swoich urządzeń, a sama funkcja odmierzania czasu wypada bardzo dobrze w testach poświęconych dokładności odmierzania czasu. Nie bez znaczenia pozostaje również unikalny design, który sprawia, że czasomierze od Balticus posiadają bardzo charakterystyczne linie, których nie znajdziemy u żadnej innej marki produkującej zegarki na rękę. To właśnie połączenie tych dwóch płaszczyzn sprawiało, że zegarki Balticus osiągnęły sukces i są chętnie wybierane przez klientów w Polsce i za granicą.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here