Powiększanie piersi jest to najczęściej wykonywany zabieg w klinikach chirurgii estetycznej. Nie ma w tym nic dziwnego, kobiety bardzo często sięgają po tego typu zabieg, w bardzo zróżnicowanym wieku od młodych dziewczyn po dojrzałe kobiety. Często wywołane jest to niestety, utratą dawnego kształtu, który zmienia się z wiekiem, na co wpływ ma postępujące wiotczenie skóry oraz grawitacja. Natomiast w przypadku młodszych kobiet wpływ ma fakt, iż piersi utraciły sprężystość w wyniku ciąży bądź gwałtownych zmian wagi.

Wybór właściwego implantu

Na pierwszy rzut oka może to wydawać się dość oczywiste, jednak tak naprawdę takie nie jest, kobietę, która zdecydowała się już na operacje plastyczną czeka trudna decyzja, ponieważ ma do wyboru dwa rodzaje implantów: anatomiczny- dzięki, któremu piersi wyglądają bardziej naturalnie i ciężko jest dostrzec, że nastąpiła ingerencja skalpela lub okrągłe – ten rodzaj implantu sprawia, że piersi stają się idealne oraz miękkie, lecz kosztem zniknięcia ich naturalności. Pomimo tego jest do wyboru także ich tekstura (gładka lub porowata) oraz rodzaj wypełnienia (sól fizjologiczna lub silikon). Przy dokładnym wyborze dzięki tak dużej różnorodności chirurg plastyczny z łatwością może zaproponować każdej pacjentce implanty indywidualnie dopasowane do jej sylwetki i grubości tkanki podskórnej tak, by gruczoł piersiowy był odpowiednio wymodelowany.

Czy implantów należy się obawiać ? 

Powiększanie piersi za pomocą implantów jest bezpieczną i powszechnie wykonywaną procedurą. Jednak każda operacja może nieść za sobą pewne ryzyko. Najczęstszym skutkiem ubocznym w powiększaniu piersi za pomocą implantów jest jak już wcześniej wspomnieliśmy, stan zwany jako “przykurcz torebki”. Odnosi się to do wewnętrznej tkanki bliznowatej wokół implantu, co może powodować stwardnienie i fizyczne zniekształcenie piersi. Stan wymaga ponownej operacji oraz wymiany implantów, aczkolwiek na implanty jest przyznawana dożywotnia gwarancja oraz są wykonywane z najwyższej jakością materiałów, dzięki wysokiemu poziomowi rozwoju tej dziedziny.

Po operacji

Dzięki implantom, życie wielu kobiet się zmieniło na lepsze, poczuły samoakceptacje, nie wstydziły się zbyt małego biustu lub po prostu czuły się bardziej seksowne i pewne siebie. Sam zabieg nie jest bolesny może po nim wystąpić pewien dyskomfort oraz obolałe piersi, ale w większości przypadków pomagają ogólno dostępne środki przeciwbólowe.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here