Farba do włosów, nieodzowny przyjaciel każdej kobiety!

Farba do włosów to produkt, który niewątpliwie zrewolucjonizował rynek kosmetyków upiększających. Jej poprzedników można wymienić choćby kilku, głównie były to produkty pochodzenia naturalnego, a co za tym idzie niezbyt trwałe i efektywne. Na przełomie lat farby do włosów ulegały zmianom. Zmieniał się ich skład, kolorystyka oraz metody aplikacji. Jedno pozostawało niezmienione, a mianowicie przeznaczenie. Tak! Farba do włosów to element kobiecej kosmetyczki, który chyba najlepiej poprawia humor, poprzez zmianę koloru włosów, ale również wizerunku. Któż z nas nie był świadkiem spektakularnych metamorfoz gwiazd światowego kina czy muzyki. Na naszym rodzimym dywanie, również można wymienić zmiany wizerunku, które za sprawą odpowiednio dobranej farby do włosów przejdą do historii, i to nie za sprawą skandalu tylko powodu do naśladowania.

Cóż zatem wybrać spośród tak wielu produktów do farbowania włosów?

Chyba nie ma jednej sprawdzonej metody doboru, tego kosmetyku pielęgnacyjnego. Można posiłkować się pewnymi wytycznymi, które z pewnością usprawnią cały proces. Będą tzw. listą dla początkujących, dla osób, które w świecie farbowania zaczynają stawiać pierwsze kroki i przyda im się pomocna „dłoń”.

Zmiana wizerunku czy pierwszy siwy włos! Kiedy rozpocząć farbowanie?

Tutaj znowu nie ma jednej, konkretnej odpowiedzi. Wiek nie jest kryterium rozpoczęcia przygody z farbowaniem, jednak z pewnością nie należy eksperymentować z włosami małych dzieci oraz tych powiedzmy do osiemnastego roku życia. Włosy młodych osób mają własny, naturalny i niepowtarzalny blask. Ich łuski włosowe nie są nadmiernie zniszczone i niech takie pozostaną. Zajmijmy się jednak włosami osób nieco starszych. Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na pytanie co chcemy uzyskać po farbowaniu włosów. Często zmiana koloru wiąże się ze zmianą długości i kształtu fryzury, a co za tym idzie ze zmianą wizerunku. Dlatego spektakularne zmiany kolorystyki na głowie należy poważnie przemyśleć, no chyba, że jesteśmy frontmanem zespołu punk rockowego lub liderem ugrupowania jakiejś mniejszości społecznej. Wówczas możemy sobie pozwolić na nieprzemyślane decyzje, wtedy to nawet wskazane bo dodaje charakteru. Jeśli jednak mamy pracę na etat lub nawet prowadzimy działalność, ale spotykamy się na formalnych rozmowach z potencjalnymi klientami zostańmy przy tradycyjnych i na ogół niewzbudzających zdziwienia kolorach.

Czas kiedy zaczniemy farbować włosy to niezwykle indywidualna sprawa. Jednych pewnie przerazi pierwszy siwy włos, inną osobę znowu to nie wzruszy i poczeka do 30-tki czy 40-tki kiedy jego głowę będą pokrywały same siwe włosy. Reguły nie ma. Pamiętać jednak należy o tym, że farbowanie to zabieg niezwykle obciążający strukturę włosów i należy go wykonywać z niezwykłą starannością.

 

 

Najlepsza farba do włosów! Istnieje?

Tak, jak wiele osób, tak wiele opinii. Dla jednej najlepszą farbą będzie henna, jeszcze inna nie wyobraża sobie farbowania bez użycia amoniaku i syntetycznych barwników. Jednak wydaje się, że można wyłuskać pewne parametry, które pozwolą w doborze farby. Przeprowadzą nas przez gąszcz, tak wielu produktów, jakie możemy dostać w sklepach, drogeriach czy Internecie.

Przygodę z farbowaniem należy rozpocząć w salonie fryzjerskim. Tak, to z pewnością najlepsze co możesz zrobić dla swoich włosów. Wówczas to na profesjonaliście będzie ciążył obowiązek- no i oczywiście chęć pokazania ci odpowiednich farb i odcieni, które podkreślą twoje atuty i ewentualnie odwrócą uwagę od mankamentów, które każdy z nas posiada. Jeśli jednak pierwszy raz za tobą! Warto jest się kierować kilkoma wytycznymi.

Zacznij od wyboru koloru lub odcienia!

Oczywiście możesz eksperymentować, ale jest to zbyt ryzykowne i redakcja nie poleca takiego zachowania. Jeśli masz sprecyzowany kolor lub odcień, pozostało ci wybranie producenta. Pamiętaj o jednym. Każdy producent ma inną paletę barw. Nie sugeruj się nazwą. Sprawdzaj każdy zakup. Bowiem nawet partie tego samego produktu mogą się od siebie różnić, a pech chciał, że ty do pofarbowania swoich długich ognisto rudych włosów potrzebujesz dwóch opakowań. Kolor to kluczowe słowo w doborze odpowiedniej farby. Kolor to twoja przepustka do pięknego wyglądu oraz do eksponowania swoje kobiecości.

Kolor jest! Co dalej…

Wybór koloru za tobą, z producentem tez sobie poradziłaś. Co teraz! A mianowicie teraz należy się do farbowania przygotować. Zakładamy, że robisz to w domu, dlatego dokładnie zabezpiecz miejsce zabiegu, mowa tu o łazience, wannie, umywalce i ewentualnie podłodze. Zwróć uwagę również na swoje ubranie, bowiem plamy po farbie mogą być nie do wyprania. Jak wiadomo włosy przed farbowaniem powinny mieć naturalną ochronę, w postaci tłuszczyku, tak, tak, przecież każda z nas wie, że tłuszczyk grzeje najlepiej… ale nie o tym teraz. Łój czyli wydzielina z mieszków włosowych będzie twoim największym sprzymierzeńcem podczas zabiegu farbowania. Twoje włosy będą idealnie pokryte farbą i zabezpieczone przed inwazją szkodliwych substancji zawartych w farbie.

Trzy, cztery… Zaczynamy farbować!

Farbowanie zaczynamy od wykonania próby alergicznej. Jeśli już od lat stosujesz daną farbę pewnie możesz podarować sobie ten etap, ale jeśli z danym produktem masz po raz pierwszy to nie wahaj się i zrób to! Zrób to, a uchronisz się przed niemiłą niespodzianką w postaci uczulenia lub nieestetycznej wysypki. Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie i twoja skóra polubiła wybraną przez ciebie farbę, zabieg rozpocznij od pokrycia odrostów, ewentualnie siwych włosów. Na tej partii głowy farba powinna leżeć najdłużej, gdyż tam właśnie ma najwięcej do roboty. Musi zapigmentować szary lub biały kolor włosów i wniknąć do głębszych jego partii. Następnie możesz nanieść farbę na resztę włosów i odczekać czas, jaki zaleca producent.  Po zastosowaniu się do wszystkich zaleceń i poleceń w instrukcji po zmyciu farby i umyciu włosów ulubionym szamponem, twoim oczom powinien ukazać się zamierzony efekt i piękny intensywny kolor.

Kieruj się opiniami i własnym doświadczeniem!

Stwierdzenie, najlepsza farba do włosów chyba nie istnieje. Każda i każdy z nas ma swoją najlepszą i ulubioną. Stosuj się do zaleceń producenta, posiłkuj się radami babci, mamy, przyjaciółki, fryzjerki etc. a twoja fryzura będzie zawsze piękna. Jej kolor będzie lśniący. A siwy kolor będziesz oglądała w kolorowych magazynach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPuder w kulkach
Następny artykułRzęsy sztuczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here