Posiadanie prostych włosów jest marzeniem wielu kobiet. Aby osiągnąć wymarzony cel, można wykorzystać do tego wiele różnych sposobów i choć pierwszym, co przyjdzie nam na myśl, jest użycie prostownicy, należy wiedzieć, że opcji jest znacznie więcej. Jak sprawić, by włosy były proste?

Jak można wyprostować włosy?

Proste włosy to marzenie wielu kobiet, które na co dzień borykają się z niesfornymi lokami. Wyglądają estetycznie, elegancko i bardzo schludnie. W celu uzyskania takiego efektu można wykorzystać do tego wiele sposobów. Jednym z nim jest oczywiście prostownica, która od lat cieszy się dużą popularnością wśród kobiet. Oczywiście nie jest to jedyny sposób i można posłużyć się innymi, mniej inwazyjnymi metodami, które sprawdzą się równie dobrze. Warto wspomnieć tutaj choćby o keratynowym prostowaniu włosów, czy wykorzystywaniu odpowiednich olejków i ziół. Naturalnych sposobów wspomagających nie brakuje i dobrze byłoby przyjrzeć się im bliżej.

Czy prostownica to najlepszy sposób na proste włosy?

Już na wstępie należy odpowiedzieć na to pytanie twierdząco. Niestety, ale prawda jest taka, że obecnie wykorzystanie prostownicy jest najlepszym, co może pomóc w wyprostowaniu niesfornych loków. To oczywiście nie oznacza, że pozostałe metody, w tym te naturalne, nie działają. Jak najbardziej są w stanie zadziałać, jednak nie dają takiego samego efektu, jak przy wykorzystaniu prostownicy. Taka jest prawda.

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Na przestrzeni ostatnich kilku lat, dużą popularnością wśród pań stało się keratynowe prostowanie włosów, które z powodzeniem można wykonać w dowolnym salonie fryzjerskim, a także w domu. Nie tylko wyjdzie to taniej, ale też pod wieloma względami jest o wiele bezpieczniejsze i choć konieczne jest przy tym użycie prostownicy, efekt utrzymuje się znacznie dłużej, nawet do kilku miesięcy. Na czym polega keratynowe prostowanie włosów wyjaśnia Normalna.pl, wymieniając potrzebne akcesoria wraz ze sposobem użycia. Wykorzystuje się do tego specjalny preparat zwany keratyną, który nakładany jest na włosy, następnie suszy się je, a na końcu wykorzystuje prostownicę.

Proste włosy dzięki suszarce i szczotce

Ten sposób można wykorzystać wówczas, gdy nie posiadamy prostownicy. Wystarczy mieć w domu suszarkę oraz szczotkę, najlepiej okrągłą lub prostą i szeroką. Należy użyć tej metody na lekko wilgotnych włosach i polega to na tym, że naciąga się pasma na szczotkę, a następnie przesuwając w dół jednocześnie się je suszy. Jeżeli włosy są bardziej kłopotliwe i niesforne, przed zabiegiem warto wmasować w nie wygładzający lotion.

Jakie metody olejowania włosów się sprawdzają?

Olejowanie włosów nie jest niczym nowym, ale mało kto wie, że w ten sposób można efektownie wyprostować niesforne loki. Najczęściej mówi się tutaj przede wszystkim o gorących (podgrzanych) olejkach, do czego najlepiej zadają się: kokosowy, migdałowy, sezamowy, a także… oliwa z oliwek. Innymi słowy, z powodzeniem wykorzysta się do prostowania produkty znajdujące się w naszej kuchni. Olejki podgrzewa się w mikrofalówce, albo w kąpieli wodnej, a następnie nakłada niewielkimi porcjami na włosy przy okazji masażu głowy. Po tym trzeba zawinąć włosy w gorący ręcznik i zostawić na około 30 minut.

Jakie domowe sposoby na prostowanie włosów?

Wykorzystanie olejków to tylko jedna z wielu metod, z których warto skorzystać. Wśród wielu sposobów wymienia się te z wykorzystanie produktów łatwych do odnalezienia w naszym domu. Można więc prostować włosy, używając do tego mleka kokosowego, octu jabłkowego, selera czy nawet wymieszanego mleka z jajkiem. Należy przy tym pamiętać, że w ten sposób nie osiągnie się idealnego efektu – owszem opanuje się niesforne włosy, jednak nie będzie to wyglądało jak w przypadku użycia prostownicy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here