Zaopiekuj się swoimi kręconymi włosami!

Kręcone włosy odmiennie niż proste, potrzebują specjalnego traktowania. Pokręcone sprężynki czy jednolite kędziorki! Niezależnie jak je określimy są one odmienne w swej strukturze aniżeli te, które są proste lub ewentualnie lekko pofalowane. Ze względu na swoją budowę i właściwości oraz podatność do, właśnie kręcenia, potrzebują należytej uwagi oraz stosowania odpowiednich kosmetyków, które wesprą je w tym ich „pokręconym życiu”. Będą idealnie podkreślały ich piękno i jak gdyby zajmą się każdym kosmykiem oddzielnie. A ty będziesz mogła cieszyć się z ich nieskazitelnego wyglądu. I dzień po dniu widzieć w lustrze zadowoloną twarz i dumę z posiadania tego rodzaju włosów, które przecież nie każdy z nas ma.

Jak wybierać kosmetyki do kręconych włosów?

Kosmetyki przeznaczone do kręconych włosów lub takich gdzie loki są, ale struktura powierzchni włosa, poprzez niewłaściwe zabiegi mechaniczne, została zniszczona i na głowie możesz zaobserwować afro i puszące się niby loki. Powinny być przede wszystkich pozbawione parabenów, konserwantów i sztucznych, niepotrzebnych składników. Brzmi logicznie, i pewnie myślisz sobie, ale dobry kosmetyk , niezależnie od rodzaju włosów, przecież zawsze taki powinien być. I pewnie masz rację, ale kręcone włosy to odmienny typ. To rodzaj i struktura, która jest niezwykle wrażliwa na wszelkiego typu obciążenia chemiczne. Jeśli produkt będzie zawierał ich znaczą ilość, wówczas loki będą sklejone, oklapnięte oraz w żadnym razie nie będzie mowy o ich pięknym ułożeniu się i podkreśleniu „sprężynek”. Jak wie każda właścicielka kręconych włosów, najgorsze jest właśnie tzw. puszenie się oraz rozkręcanie loków. Czyli mamy efekt pośredni pomiędzy włosami prostymi a kręconymi. Chyba przyznasz, że nie wygląda to ładnie. I pomimo tego, że pasuje to do afrykańskich typów urody i w tego typu przypadkach nie wzbudza zainteresowania, to dla nas Europejek jest to niezbyt pożądana fryzura. Dlatego Droga posiadaczko pokręconej fryzury! Nic się nie martw! Na twoje niesforne kędziorki jest również skuteczne rozwiązanie. Na rynku dostępne są preparaty, które pomogą uporać się z afro i puszeniem.

Jakie jeszcze właściwości powinien spełniać kosmetyk do kręconych włosów?

Przede wszystkim powinien być nastawiony na wzmacnianie trzech podstawowych funkcji, takich jak: nawilżenie, wygładzenie  oraz odżywienie czyli wzmocnienie struktury włosa. Kręcone włosy mają tendencję do małej produkcji sebum. I chociaż nadmiar tej tłustej, naturalnej substancji również powoduje problemy ze skórą głowy, to jego brak również źle wpływa na stan włosów. Nie mają one naturalnego produktu do nabłyszczania i jednocześnie zabezpieczenia się przed szkodliwymi skutkami dnia codziennego, to jest: niewłaściwej pielęgnacji, uszkodzeń mechanicznych podczas higieny oraz przed czynnikami sensu stricto cywilizacyjnymi.  Tak, więc kosmetyki do włosów kręconych oprócz maksymalnie naturalnego składu powinny posiadać wyciągi z ziół nawilżających skórę głowy, substancje wzmacniające, takie jak witaminy czy proteiny oraz białka, np: keratynę, która uelastyczni je i spowoduje piękny blask, niemalże każdego pojedynczego loku.

Nie zapomnij o prawidłowej higienie!

Tak, jak każde włosy oraz skórę głowy należy traktować w odpowiedni sposób, tak i jest w przypadku kręconych włosów. Oprócz odpowiedniego szamponu, należy pamiętać o czynnościach przed i po ich umyciu. Przed myciem możesz pokusić się o ich delikatne rozczesanie. Wówczas pobudzisz mieszki włosowe do pracy i wydzielania sebum. Będzie ci również łatwiej później je ułożyć. Następnie podczas mycia, zastosowane kosmetyki należy delikatnie, okrężnymi ruchami wcierać. Począwszy od skóry, a kończąc na końcówkach loków. Pasma włosów należy ugniatać. Zapomnij o wyciąganiu i szarpaniu. Nie powinnaś również ich czesać jak są mokre. Po prawidłowo wykonanej czynności mycia, należy zwrócić uwagę również na ich suszenie. Jest to etap ostatni, ale niezwykle kluczowy, aby cały proces pielęgnacji włosów był udany. Włosy kręcone uwielbiają gniecenie i wyciskanie wody. Nie lubią natomiast rozczesywania i wyciągania. Wiadomo, im sprężynka ciaśniejsza, tym ładniejsza! Pamiętaj jeszcze o jednym! Włosy kręcone nie lubią suszarki. Poprzez ich ograniczone zdolności do wydzielania sebum, suszarki i inne sztuczne źródła ciepła, jeszcze bardziej  hamują pracę gruczołów na głowie. Najlepszym więc rozwiązaniem będzie pozostawienie ich do samoistnego wyschnięcia. Ewentualnie w zimie lub gdy rano się spieszysz, możesz zastosować specjalną nakładkę na suszarkę, tzw. dyfuzor. Odbije ona od nasady twoje loki i nie dopuści do ich rozkręcenia się.

Podsumowując!

Kręcone włosy uwielbiają wygniatanie i zgniatanie, najlepiej gdy są mokre. Lubią również lekkie formuły kosmetyków. Czyli takie, które zawierają mało sztucznych składników, natomiast są wyposażone w witaminy, proteiny oraz wyciągi z ziół. Nie lubią natomiast suszenia ciepłym strumieniem powietrza, czesania oraz ciężkich, sklejających i oleistych produktów do pielęgnacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here