Każdy odpowiednio dobrany kolorowy kosmetyk może być stosowany do korygowania niedoskonałości – od powiększania oczu do wyszczuplenia owalu twarzy. W przypadku szminek i pomadek mogą one powiększać usta oraz… wybielać zęby. Trzeba tylko wiedzieć, jaki związek ma szybkie wybielanie zębów w domu z dobrze dobraną szminką.

Kolor szminki a kolor zębów
Jaką moc ma dobrze dobrany kolor i odcień kosmetyków, z pewnością przekonała się każda kobieta podczas dopasowywania fluidu, pudru lub koloru farby do włosów. Zmiana odcienia nawet o jeden ton, który świetnie wygląda na opakowaniu, może bardzo źle wyglądać w rzeczywistości. Taka sama zasada dotyczy koloru szminek i pomadek – podczas ich dobierania należy sugerować się typem kolorystycznym urody, a nie panującą modą.
Każda szminka zawiera w sobie różne pigmenty, które decydują o jej kolorze. Jeśli zależy nam na optycznym złudzeniu bielszych zębów, nie można zwracać uwagi tylko na kolor ogólny. Należy odrzucić stereotypy mówiące, że czerwona szminka podkreśli żółty kolor zębów, a soczysty róż nadaje się tylko do śnieżnobiałego uzębienia. W rzeczywistości kolory te mogą być noszone przez każdą kobietę, pod warunkiem, że zwróci uwagę na tonację szminki – ciepłą i zimną, a także postawi się na podkreślenie kontrastu między ustami a zębami – ciemny i jasny.

Jak dobrać szminkę, żeby optycznie wybielała zęby?
Jeśli naszym celem jest wybielenie zębów, należy szukać szminek, które zawierają w sobie dużo niebieskiego pigmentu. Oznacza to, że dana pomadka będzie np. czerwona, ale czerwień ta będzie w odcieniu chłodnym. Ten sam kolor w innej serii szminek lub innej firmy może zawierać w sobie pigment pomarańczowy, który nada jej tonację ciepłą. Wówczas będzie ona niestety podkreślała żółty odcień zębów i działała na naszą niekorzyść. Jak dodaje ekspert L’Oreal Paris:
Nawet najlepsza szminka, najdroższa i ekskluzywna nie wybieli zębów tak, jak czynią to paski wybielające, pasty czy stomatolodzy. Efekt jaki się uzyskuje bazuje na optycznym złudzeniu i graniu kolorami oraz ich odcieniami. Jednak jeśli poświęci się czas na znalezienie kosmetyku idealnego, pozorne efekty wybielania zębów są niezastąpione, jeśli chcemy wyglądać pięknie na co dzień.
Na co jeszcze zwracać uwagę? Pomocne będzie też granie kontrastem kolorystycznym. Zgodnie z zasadą, którą łatwo zaobserwować w najbliższym otoczeniu, ciemne kolory  połączeniu z jasnymi uwydatniają ich barwy. Jeśli więc dana osoba nie boi się ciemnych kolorów na swoich ustach, może eksperymentować z burgundami, bordowymi szminkami i pomadkami w mocniejszym kolorze – oczywiście z uwzględnieniem tonacji i zawartości niebieskiego pigmentu. Przykładowym produktem spełniającym te wymagania są szminki L’Oreal, np. z serii Color Riche – pomadka w odcieniu Cassis Passion i nie tylko. Jej kolor można sprawdzić na stronie producenta: http://www.lorealparis.pl/makijaz/usta/color-riche/szatynka-255.aspx

Dobieranie szminki do cery, włosów i ubioru
Jednak szminki, tak jak i inne kosmetyki kolorowe, nie mogą być dobierane tylko i wyłącznie pod względem swoich możliwości wybielania zębów. Muszą spełniać i inne wymagania, tym razem w odniesieniu do typu urody, koloru cery, włosów oraz ubrań, które ma się na sobie. Nieuwzględnienie tych elementów może spowodować efekt komiczny, który odwróci uwagę od pięknego uśmiechu.
Cera blada nie powinna być łączona z ciemnymi szminkami, które podkreślają jej niezdrowy wygląd. Osoby z ciemną karnacją powinny stosować przeciwną zasadę i unikać szminek pudrowych i beżowych, które rozmywają usta. Na największą kreatywność mogą sobie pozwolić osoby lekko opalone – dla nich dozwolone są i ciemne burgundy, i mocne fiolety, a także czerwienie, pomarańcze i róże. Zwróć uwagę, czy zakupiona szminka nie gryzie się z kolorami ubrań, które nosisz na co dzień. Zawsze bezpieczne są czerwienie, róże i beże. Ciemne fiolety itp. kolory zazwyczaj rezerwuje się na większe i ważniejsze wyjścia bądź do bardzo starannego, codziennego ubioru. Warto poświęcić więcej czasu na dobór produktu idealnego. Wówczas podkreśli on naszą urodę i uwidoczni zalety, takie jak białe zęby, jednocześnie kryjąc wady.

//

http://www.zdrowieinatura.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here