Co to takiego jest?

Zabieg rozjaśniania włosów na ich końcach polega na zakładaniu odpowiedniego rozjaśniacza i zmiany ich odcienia o kilka tonów w dół. To nic innego, ja znany nam termin ombre hair (pochodzi ze zbitki dwóch wyrazów, blond i brąz i w polskim tłumaczeniu to słowo brzmi brond ). Kobiety decydujące się na tego typu zabieg powinny pamiętać o tym, że zastosowany na końcówkach rozjaśniacz bardzo silnie i inwazyjne wnika pod łuski włosów i je przesusza i niszczy. Dlatego fryzura w stylu ombre jest efektowna, ale obarczona suchymi końcami włosów, o które podczas utrzymywania się efektu, trzeba dbać i zajmować się nimi w specjalny sposób, tak abyś nie miała „siana” tylko piękne i zadbane włosy, aż po same końce.

Efekt rozjaśnienia końcówek na ciemniejszych włosach!

Styl fryzury ombre jest niezwykle efektowny na włosach, które są ciemne, brązowe lub czekoladowe. Wówczas różnica w odcieniach jest widoczna i pięknie się prezentuje, ale właśnie z tego względu powinnyśmy pamiętać o kilku zasadach. O zasadach, które uchronią nasze włosy przed przesuszeniem i zniszczeniem. Decydując się na tego typu zabieg w salonie fryzjerskim, osoba która będzie go wykonywać powinna poinformować cię o tym, jak cały zabieg będzie przebiegał, aby nic nie wzbudzało twojego niepokoju. Abyś była zrelaksowana i cieszyła się już wkrótce uzyskaną piękną stylizacją. Przecież wizyty u fryzjera powinny być przyjemnością, a nie stresem i napięciem. Fryzjerka będzie nakładała na twoje włosy zasadniczą farbę, ale nie będzie to zabieg taki jak zwykle. Na końcówkach włosów będzie mniej podstawowej farby. Włosy będą pokryte pigmentem od nasady aż po mniej więcej ¾ ich długości. I tak w zależności od tego czy zdecydujesz się na dłuższe, czy też krótsze ombre, to tak właśnie będzie aplikowany utleniacz. Jeśli robisz to po raz pierwszy, tzn. twoje włosy nie były wcześniej farbowane, powinnaś przed zabiegiem zadbać o ich kondycje. Włosy naturalne szybciej przyjmują pigment. Są jak gdyby chłonniejsze, aniżeli te, które już kiedyś miały kontakt z jakimś pigmentem. I tak, jak przed każdym farbowaniem, stosuj różnego rodzaju maseczki wzmacniające, nakładaj na włosy odżywcze produkty naturalne oraz stosuj suplementy diety. Wówczas twoje włosy będą silne i z pewnością poradzą sobie z każdym utleniaczem, farbą i inną chemiczną substancją.

Wracając do farbowania włosów z efektem jaśniejszych końcówek. Fryzjerka lub stylista będzie wiedział jaki utleniacz zastosować. Z pewnością dobierze jego siłę do kondycji twoich końcówek. Dobierze również odpowiedni odcień farby, tak abyś mogła cieszyć się piękną fryzurą w stylu ombre.

Jeśli jednak zabieg wykonujesz w domu…

Postępuj, tak jak w przypadku tradycyjnego farbowanie, bo przecież to zwykła koloryzacja tylko z zastosowaniem dwóch skrajnych odcieni.

Zacznij od rozczesania włosów i podzielenia ich na kilka lub kilkanaście pasm. Zrób przedziałek od tyłu głowy i zacznij nakładać rozjaśniacz. Początkowo pędzelkiem do koloryzacji, a później palcami rozetrzyj, tak aby nie było widać granicy odcieni. Wmasuj rozjaśniać , zawiń w folię fryzjerską lub zwykłą spożywczą-  aluminiową i przejdź do kolejnych pasm. Po czasie podanym na opakowaniu rozjaśniacza, zmyj substancję, zastosuj silnie odżywczą i nawilżającą odżywkę i gotowe.

Jeśli natomiast na raz stosujesz dwa kolory, to będziesz musiała się bardziej natrudzić. Pewnie będzie ci potrzebna pomoc przyjaciółki, mamy czy siostry. Bowiem sama , dokładnie nie wykonasz tego zabiegu. Zacznij od nałożenia zasadniczej farby na włosy. Na początku na odrosty i stopniowo mniej na resztę włosów. Później na końcówki nałóż daną jaśniejszą farbę lub rozjaśniacz lub płukankę. Opcji jest wiele i każda z pewnością dobra dla innych włosów. Jaśniejsze końcówki zawiń w folię, tak aby nie dotykały reszty włosów. Bo zamiast ombre będziesz miała dalmatyńczyka na głowie.

Dla kogo jest to najlepszy zabieg?

Pewnie każda z nas będzie wyglądała dobrze w perfekcyjne wykonanym zabiegu ombre, wszystko zależy od nastawienia i przekonania. Jednak są pewnego rodzaju typy fryzur, na których jaśniejsze końcówki są niezwykle efektywne. Są to różnego rodzaju fale, kaskadowe fryzury oraz zwiewne strzyżenia. Wówczas efekt przejścia kolorów nie jest tak widoczny i całość wygląda naprawdę bardzo ładnie. Nie polecamy stosować tego na prostych włosach. Bo nawet pomimo rozcierania utleniacza, granica dwóch kolorów będzie nachalnie widoczna. Nie będzie to ładne.

Nie zapominaj o!

Jaśniejsze farby do włosów po prostu są bardziej inwazyjne niż te ciemniejsze. W silniejszy sposób wnikają pod łuski włosów i dlatego w większym stopniu je niszczą. Dlatego powinnaś niezwykle dbać o ich kondycje, nie tylko podczas farbowania, ale również przez cały okres posiadania na głowie farby. Wspomagaj się różnego typu odżywkami i nawilżaczami. Wcieraj w głowę wyciągi z ziół, herbat oraz witaminy i proteiny. Stosuj dobrej jakości szampony i odżywki, a także prowadź zdrowy i higieniczny tryb życia. Nie tylko włosy ci za to podziękuje.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here