Kursy języka hiszpańskiego cieszą się coraz większą popularnością. Urlop pod palmami, możliwość oglądania filmów i seriali czy słuchania muzyki w tym języku to argumenty, które zachęcają do przyswojenia tego pięknego języka. Dlaczego taki kurs to dobry pomysł?

Dlaczego warto znać język hiszpański?

Według najnowszych danych, około 650 mln ludzi na świecie posługuje się językiem hiszpańskim. Są to mieszkańcy Hiszpanii, Ameryki Łacińskiej, niektórych obszarów USA. Jest to też język biznesu, używa się go w wielu branżach. Znajomość drugiego języka obcego, oprócz języka angielskiego, jest doceniana przez wielu pracodawców. Hiszpania i Ameryka Południowa to też popularny kierunek wakacyjnych urlopów. Znajomość hiszpańskiego bardzo przydaje się podczas urlopu, ale osoby mówiące tym językiem mogą znaleźć pracę w turystyce, na przykład w hotelu lub jako pilot wycieczek. Wiele osób ceni sobie również łatwiejszy dostęp do kultury hiszpańskojęzycznej – filmy hiszpańskiego reżysera Pedro Almodovara najlepiej ogląda się w oryginale.

Czy nauka hiszpańskiego sprawia trudności?

Język hiszpański uważany jest za jeden z łatwiejszych języków.

Jest to jest język fonetyczny, a to oznacza, że wymawia się go tak, jak się go pisze. Wiele osób uczących się hiszpańskiego podkreśla, że jest to język o ładnym brzmieniu, dzięki temu nauka jest przyjemna. Również gramatyka ma dosyć proste reguły. W rozpoczęciu nauki pomoże kurs hiszpańskiego, dzięki któremu łatwo można opanować podstawy.

Kurs językowy czy samodzielna nauka – co pozwoli osiągnąć sukces w opanowaniu hiszpańskiego?

Najlepszą metodą nauki języka jest kurs hiszpańskiego w szkole językowej. Zajęcia w grupie to zdecydowanie większa motywacja do nauki, niż indywidualne zagłębianie tajników tego języka. Zajęcia w grupie dają możliwość komunikacji w języku hiszpańskim z osobami na tym samym poziomie. Również lektor, zwłaszcza pochodzący z Hiszpanii lub Ameryki Południowej, pełni bardzo ważną rolę. W przypadku osób początkujących pozwoli przełamać początkową barierę językową. Oprócz słownictwa i gramatyki, nauczy poprawnej wymowy, zwłaszcza akcentu, który w języku hiszpańskim jest bardzo ważny. Osoby zaawansowane przygotuje do międzynarodowych egzaminów DELE. Myśląc o nauce hiszpańskiego, zdecydowanie warto zapisać się na kursy, dzięki którym szybko można osiągnąć sukces.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here