Spinki, gumki, kokardki, koraliki! Czym przyozdobić włosy?

Rynek akcesoriów do włosów jest tak ogromny, że z pewnością nie byłybyśmy w stanie go całego ogarnąć. Niezależnie od zasobności portfela możemy mieć na głowie prawie wszystko. Możemy wpiąć kokardki, wizerunki zwierząt, kształty ulubionych przedmiotów i wiele, wiele innych rzeczy, również na zamówienie. Możemy mieć typowe upięcie, wspomagając się zwykłymi gumkami czy spinkami, ale również jest tu miejsce dla tych wszystkich osób, które oprócz ekstrawaganckiego stroju lubią mieć to coś, również na głowie. No cóż, najważniejsza przecież jest konsekwencja, i to niezależnie od tego jakiej sfery dotyczy. Wracając jednak do akcesoriów do włosów. W dziale „przyozdób sobie kosmyki”, jak już wspomnieliśmy każdy może znaleźć i mieć coś dla siebie. Niezależnie od długości włosów, ich koloru czy innych zmiennych. Przyozdabiać włosy mogą sobie małe dziewczynki, starsze nastolatki, ale również nasze mamy czy babcie, a nawet teściowe. Tak, tak, wszak to również kobiety. Jednak patrząc na liberalizm XXI wieku pewnie mężczyznom też by nikt nie zabronił, a co jeśli mają ochotę! My jednak zajmiemy się omówieniem akcesoriów do włosów w ogólnym pojęciu. Interpretację i zastosowanie poniższych zaleceń i wskazówek kierujemy dla każdego. Może wśród nas jest troskliwy tatuś, który zrobi wszystko by jego mała księżniczka, córeczka była co dzień piękna. By wzdychała do niej cała piaskownica i grupa przedszkolnych kolegów.

Akcesoria upiększające!

Kokardki, koraliki i inne drobne lub bardziej wyraźne ozdoby to elementy, które bez żadnego problemu możemy dostać w każdym sklepie, również w tym gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Nie, nie w mięsnym- to już przesada, ale w takim sklepie z zabawkami, o znajomo brzmiącej nazwie SMYK, to już tak. Tak, więc ich powszechność i dostępność jest równie wielka jak ilość ich rodzajów. Za pomocą kokardek możemy spiąć długie włosy lub te półdługie. Do krótkich również będą pasowały, jako ten element zaskoczenia, ale również upiększenia. Koraliki, a to! to już ogromna grupa różnego rodzaju wymysłów. Kolorowe, jednobarwne, małe, duże. Nie sposób każdej z nich wymienić, a już opisać. Przecież nie chcemy cię, droga czytelniczko zanudzać!

Akcesoria funkcyjne!

Cóż to takiego. A nic innego jak gumki, gumeczki, spinki, opaski i inne przedmioty, które pomagają nam ujarzmić długie, niesforne kosmyki włosów. Pomagają w codziennym funkcjonowaniu z afro czupryną lub po prostu spełniają funkcję podczas wymyślnych koków i innych konstrukcji na włosach. Tutaj również można rozpisywać się na wiele sposobów i w różnych kierunkach. Akcesoria funkcyjne, jak sama nazwa wskazuje mają spełniać określoną przez producenta funkcję. Decydując się na ich zakup, z góry mamy określone przeznaczenie. Osoba o długich, blond włosach, wie że jeśli zakupi, przykładową opaskę lub gumkę frotkę, to będzie mogła związać nią włosy i zadrzeć do góry grzywkę. To jak gdyby, nie ulega wątpliwości. Rzecz ma się inaczej z takimi wypełniaczami do koków czy spinkami z fascynatorami. Ich funkcja już nie jest do końca tak poznana, i tylko wtajemniczeni fryzjerzy czy styliści wiedzą co to jest. Ale uważamy, że każdy jeśli będzie chciał również odkryje zakątki tego typu przedmiotów. Wystarczy tylko poszperać w sieci lub udać się do najbliższego fryzjera.

Akcesoria o przeznaczeniu łączonym!

Tajemniczo brzmi? A to nic innego, jak dajmy na to gumki z ozdobami. Ba, ale nie z takimi sobie ozdobami. Dziś możesz przebierać i wybierać z pośród niemalże jubilerskich ozdób. Możesz przy zwykłej gumce frotce mieć kryształki Swarovskiego czy perełki, a nawet bursztyny. Możesz mieć wszystko co tylko chcesz. Wystarczy gruby portfel lub mniej zorientowany w temacie sponsor, np: tato, mama, chłopak czy mąż. Wówczas zwykła ozdoba do włosów staje się biżuterią, którą będziesz przechowywała w szkatułce i przyodziewała na specjalną okazję. Taką biżuterię do włosów możesz mieć w każdym stylu i rodzaju. Tutaj ograniczeniem jest twoja wyobraźnia. I w parę chwil możesz stać się wytworną damą lub kolorową sroką. I tak, jak w każdym temacie, na temat gustów nie dywagujemy!

Czy akcesoria do włosów są tylko dla małych dziewczynek?

Może drogi czytelniku poprzednie zdania wprowadziły cię w błąd. Może skierowały na niewłaściwy tor myślenia. Jeśli tak, to serdecznie przepraszamy. Cóż akcesoria, akcesoriom nierówne. Nikt nie zabroni małej Zosi przyodziać spinki czy gumki z diamentami albo perłami, ale czy będzie to potrzebne, czy zmieni dzieciństwo tej małej osoby? Pewnie nie! Dlatego tak, jak zdołaliście się zorientować, jak w każdej grupie gadżetów, są takie dla dzieci i są również dla dorosłych. Akcesoria do włosów to z pewnością rozległy temat. Nie sposób go opisać w kilku zdaniach. Wiedz jednak jedno, niezależnie od tego co wybierzesz do ozdoby włosów. To tobie ma się podobać.

Akcesoria, ale jakieś inne!

Akcesoria to nie tylko ozdoby. To również przedmioty, które najzwyczajniej na świecie pomagają nam w codziennym funkcjonowaniu. To nic innego jak grzebienie, szczotki czy szpilki do rozczesywania pojedynczych kosmków i pasm. I tak, jeśli chodzi o grzebienie. Istnieją na rynku te, które do złudzenia przypominają po prostu zwykły, tradycyjny grzebień, ale niech cię to nie zmyli. Bowiem są również te, które z pewnością na pierwszy rzut oka ich nie przypominają.  Są wykorzystywane przez stylistów i fryzjerów, ale co raz częściej dostępne dla nas, zwykłych klientów. Ich dodatkowe elementy to np. baterie lub powierzchnia pokryta teflonem. Mają spełniać funkcję prostującą i zastępować całkiem znaną nam prostownicę. Szczotki, ba w tym temacie również wiele się dzieje. Mamy takie podkręcające, ale również prostujące. Mamy takie kieszonkowe i takie wielkie, które pewnie zmieściły by się w kobiecej torebce, ale po co? 😉 wspomnieć również należy o tych, które stanowią HT! Szczotki w kształcie nerki. Tak, nerki czyli wyprofilowane do dłoni. Kieszonkowe i zawsze podręczne. Wszyscy szaleją na ich punkcie. Są wygodne i do użycia w każdej sytuacji, ale żeby od razu nazywać je hitem. Cóż! Pozostawiamy to do waszej osobistej oceny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here