Wyjazdy do ciepłych krajów stają się coraz popularniejsze wśród Polaków. Podróżując do innego kraju powinniśmy pamiętać o wszystkich niezbędnych rzeczach, które należy ze sobą zabrać, aby zagraniczna podróż pozostawiła po sobie tylko dobre wspomnienia.

Klapki i sandały 

Jedną z kluczowych rzeczy, o których nie można zapomnieć pakując się na wyjazd do ciepłych krajów, są odpowiednie buty, czyli klapki czy sandały. Wygodne, sportowe sandały sprawdzą się idealnie podczas zwiedzania najpiękniejszych zabytków danego miejsca. Najlepiej, jeśli będą to sprawdzone już buty, które na pewno nas nie obetrą podczas długich wycieczek.  

Z kolei eleganckie sandałki na podwyższeniu wspaniale będą prezentować się podczas wieczornych wyjść, czy to do restauracji, czy do klubu. Klapki warto zabrać ze sobą nie tylko jeśli mamy zamiar spędzać czas na plaży lub na basenie, ale także jeśli cenimy sobie wygodę i wakacyjny, luźny styl. Jeśli tuż przed wyjazdem okaże się, że nie mamy odpowiednich butów, warto polować na klapki i sandały w promocyjnych cenach, co pozwoli zaoszczędzić niemałą sumę pieniędzy, którą można wydać na przykład na pamiątki z wakacji. 

Kremy z filtrem  

Do ciepłych krajów wyjeżdżamy przede wszystkim po to, aby wygrzać się w promieniach gorącego słońca, którego często w Polsce brakuje. Zazwyczaj w popularnych wakacyjnych kurortach, takich jak w Egipcie, Grecji czy Zanzibarze, indeks UV jest bardzo wysoki, co sprawia, że skóra może zostać poparzona nawet gdy słońce jest częściowo za chmurami. Wyjście na plaże bez odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej może skończyć się nie tylko zaczerwienieniem skóry, ale wręcz poparzeniem. 

Z tego powodu, przed wakacjami należy koniecznie zaopatrzyć się w kremy z filtrem, najlepiej kilka opakowań z różnym faktorem SPF. To pozwoli nam uzyskać piękną i zdrową opaleniznę zamiast bąbli i łuszczącej się, piekącej skóry. Chociaż oczywiście kremy z filtrem można kupić w miejscu wakacji, np. po to, aby zaoszczędzić miejsce w bagażu, ale jest to zdecydowanie nieopłacalne rozwiązanie. Tego typu kosmetyki za granicą, zwłaszcza w miejscowościach turystycznych, są nawet trzykrotnie droższe niż w Polsce, a kupowanie ich w większej ilości będzie kosztować fortunę.  

Nakrycie głowy 

Oprócz używania regularnie kremów z filtrem, musimy pamiętać o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej naszej głowy. Czapka z daszkiem sprawdzi się w przypadku osób aktywnych, które lubią na wakacjach uprawiać różne sporty. Nie tylko ochroni nas przed udarem, ale także dzięki regulowanego zapięciu, na pewno nie spadnie z głowy nawet podczas intensywnego treningu.  

Na plażę oraz na basen idealnie nada się kapelusz z szerokim rondem, który osłoni od promieni słonecznych twarz oraz ramiona, a odpowiednio dobrany będzie świetnym dopełnieniem całej stylizacji. Należy także pamiętać o nakryciu głowy podczas wycieczek krajoznawczych, które często wymagają chodzenia cały dzień w upale i w palącym słońcu. W takich warunkach bez czapki czy kapelusza może bardzo szybko dojść do przegrzania organizmu, co w przypadku niektórych osób może skończyć się nawet pobytem w szpitalu. 

Przejściówki 

To bardzo ważna kwestia, o której niestety wiele osób zapomina. Jadąc na wakacje w odległe, ciepłe kraje, zawsze należy wcześniej sprawdzić jakie w danym miejscu są kontakty i czy ewentualnie trzeba zabrać ze sobą przejściówki. Jeśli tego nie zrobimy, na miejscu może okazać się, że nie mamy, jak naładować telefonu czy aparatu. Oczywiście zawsze jest możliwość, że ktoś nam przejściówkę pożyczy lub kupimy ją na miejscu, ale lepiej oszczędzić sobie stresu i niepewności i sprawdzić wszystko przed wyjazdem. 

Ubrania na deszcz i na wieczór 

Jadąc do ciepłych krajów spodziewamy się słonecznej i upalnej pogody, więc zabieramy krótkie spodenki, spódniczki, letnie przewiewne sukienki itd. Na miejscu może się jednak okazać, że wieczory są chłodne, a w tym pięknym, słonecznym kraju czasami pada deszcz. Dlatego oprócz typowo letnich, cienkich rzeczy weźmy chociaż jedną cieplejszą bluzę i coś cienkiego, ale przeciwdeszczowego, w razie niespodziewanej zmiany pogody.  

Karta EKUZ 

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego pozwala na korzystanie ze świadczeń zdrowotnych w krajach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Musimy jednak pamiętać, że jej posiadanie nie oznacza zawsze darmowej pomocy medycznej, przed wyjazdem najlepiej zorientować się co w danym kraju otrzymamy w ramach EKUZ za darmo, a co nie.  

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here